SEO paslaugos – Greitai pasiekta trumpalaikė nauda ar ilgalaikės galimybės?

SEO paslaugos

Ar teko girdėti specialistą, kuris prisiekinėjo, kad su stebuklingais žodžiais SEO verslo sėkmę pasieksite per mėnesį? Jeigu taip, šis straipsnis – Jums. Turiu liūdną žinią – sąžiningos SEO paslaugos nežada greitų rezultatų.

Juodasis SEO

Juoduoju pramintas SEO dėl nelegalaus svetainės optimizavimo metodo. Apskritai, optimizavimas eina dviem keliais: draudžiamas ir baudžiamas, bei leidžiamas. Greiti rezultatai su SEO, dažniausiai, yra draudžiamų metodų naudotojų pažadai. Tačiau tokie gudručiai ne tik patys pralošia, bet ir rimtai rizikuoja savo klientų svetainių lankomumu, bei sėkme.

Gal už spjovimą į „Google” rekomendacijas –  „Google webmaster guidelines“ – Jūsų gyvenimas nepasikeis, tačiau svetainė su pirmomis pozicijomis paieškos reitinguose gali atsisveikinti labai greitai.

Dažniausiai draudžiamais metodais laikomos įvairios manipuliacijos su atgalinėmis nuorodomos. Populiarėja programos, kurios palieka įvairius atsiliepimus forumuose arba interneto dienoraščiuose. Tokius žaidimus pažaboti stengiasi nuolat tobulinami paieškos sistemų algoritmai. Prieš keturis metus vienas populiariausių kovotojų buvo „Penguin” programa. Per šį laiką pingvinukas  patobulėjo nemažai. Beje, į jo kompaniją buvo sukurtos dar kelios itin efektyvios sistemos. Todėl žaisti su paieškos sistemomis neverta. Juk pasekmės nepavydėtinos. Anksčiau ar vėliau svetainė spjovusi į taisykles pašalinama iš paieškos sistemų rezulatų puslapių. Tai didelis nuostolis. Sugrįžti labai sunku, o kartais net ir neįmanoma. Tad ar verta rizikuoti?

Alternatyvos

Dar prieš pradėdami optimizuoti svetainę turėtumėme įvertinti ko norime, ar esame pasiruošę dėti maksimalias pastangas bent kelis mėnesius iki pirmųjų rezultatų? Pasikalbėkime su SEO paslaugos teikėju apie realias galimybes. Jeigu specialisto atsakymas Jūsų netenkina, neverta net pradėti žaisti su SEO. Tačiau tai ne pasaulio pabaiga. Juk yra kitų puikių rinkodaros kelių. Vieni iš tokių – populiarioji „Google Adwords” reklama ir socialiniai tinklai.

„Google Adwords” reklamos kampanijos  yra greitas ir efektyvus būdas pritraukti lankytojų į internetinį projektą. Kitaip nei SEO paslaugos, čia galite reguliuoti ir konkrečiai apsibrėžti kampanijos biudžetą. Taip pat bet kuriuo metu spausti mygtuką STOP.

Kita vertus, reklamos kampanijos organizuojamos aukciono būdu ir draugiška paieškos sistemoms svetainė padėtų sutaupyti. Todėl SEO paslaugos pagelbėtų organizuojant reklamą.

Alternatyvų yra daug. Ir viena iš dažniausiai naudojamų – socialiniai tinklai. Trumpos – kelių dienų ar savaičių kampanijos „Facebook” gali atnešti daug daugiau nei neleistini žaidimai su SEO. Čia padidinsite prekės ženklo matomumą, pritrauksite lankytojų niekuo nerizikuodami. Tai puikus sprendimas pasiruošusiems gauti greitus rezultatus arba norintiems aktyvios rinkodaros svetainės optimizavimo metu.

Svarbu:

  • Joks profesionalas Jums nepažadės greitų SEO rezultatų.
  • Paieškos sistemų rekomendacijose pažymėtus kaip draudžiamus veiksmus dažniausiai atlieka diletantai.
  • Nepirkite nuorodų.
  • Pasitikėkite profesionalu ir visuomet dalyvaukite svetainės optimizavimo procese.
  • SEO paslaugos buvo amerikiečių pripažintos, kaip vienos efektyviausių rinkodaros sričių.

SEO paslaugos ir keturi žingsniai pasamdyti tinkamą kompaniją

SEO paslaugosSEO ( svetainės optimizavimas paieškos sistemoms) paslaugos yra ne tik aukštos pozicijos paieškos rezultatuose, tačiau ir kitos priemonės, kurių dėka yra pritraukiami lankytojų srautai, t.y. reklaminės kampanijos ir socialiniai tinklai. Dažniausiai įvedame į paieškos sistemas – SEO paslaugos – arba – SEO įmonės – ir skambiname pirmai pasitaikiusiai. Tačiau SEO agentūrų konkurencija nuožmi, o rezultatai, paieškoje, keičiasi, kartais net kelis kartus per dieną.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos:

Graži svetainė

Kalbėdami apie SEO dažniausiai girdime pažadus apie didelius klientų srautus į savo svetainę ir neregėtus pardavimus. Deja, realybėje paieškos sistemos vertina klientų elgesį pačioje svetainėje ir pagal tai nustato ar projektas yra patogus ir efektyvus. Tačiau jokiu būdu SEO paslaugos tikslas nėra gražaus dizaino kūrimas. Todėl pasitaiko, kad puikius profesionalus vienijančių agentūrų svetainės, švelniai tariant, antrarūšės vizualinio išdėstymo prasme.

Pirma pozicija regione – jie turi žinoti ką daro

Geografinėje teritorijoje agentūra užima pirmą poziciją paieškos sistemoje. Paieškos sistemos daug svorio prideda, tiesiog, seniems domenams arba tinkamų pavadinimų domenams, tačiau tai jokiu būdų nėra nieko išskirtinio ar galinčio pasakyti apie agentūros profesionalumą. SEO paslaugos geriausiai iliustruojamos nudirbtų darbų pavyzdžiais.

Ši bendrovė turi didelį darbuotojų skaičių

Ar Jums samdyti verta darbuotoją, kuris dirbo daugelyje įmonių? Ar šis kriterijus įrodys jo įgūdžius? Juk kompanijos gali augti dėl tinkamai vystytos partnerystės ar didelio paslaugų spektro savo klientams. Įmonės dydis jokiu būdu nereiškia jos profesionalumo, lygiai kaip ir, vaikinai, dirbantys rūsyje ir sukūriantys stebuklus.

Taisyklės, kuriomis būtina vadovautis?

  • SEO paslaugosNuspręsti kokio tikslo siekiate

Iki kol nežinosite ko siekiate negalėsite įvertinti ekspertų. SEO planas turėtų būti paremtas konkrečia strategija – Ar Jūs norite 20 proc. auginti pardavimus, o gal didinti svetainės lankytojų skaičių?

  • Konsultacijos

Nepagailėkite kelių valandų konsultacijoms su skirtingomis įmonėmis. SEO paslaugos dažnai siūlomas su nemokamomis konsultacijomis. Būtent konsultacijų metu klauskite kaip pasiekti iškeltą tikslą ir lyginkite kelių agentūrų pateiktas medžiagas.

  • Paprašykite papasakoti agentūros istoriją

Idealus būdas atpažinti specialistą, kurio suteiktos SEO paslaugos yra (ne)profesionalios – paprašyti papasakoti apie profesinį pasirinkimą. Kiekviena įmonė ar profesionalas turi savo istoriją su nuopoliais ir pakilimais. Iš trumpo pasakojimo tikrai susidarysite įspūdį apie įmonės patikimumą ir vertybes.

  • Įvertinkite atliktus agentūros projektus

Jeigu SEO paslaugos buvo suteiktos kokybiškai, greičiausiai, apie kai kuriuos įmonės projektus būsite girdėję.

 

Google Adwords paslaugos: ar reikalinga profesionalų pagalba?

google adwords paslaugosVisi verslininkai, norintys, kad jų įmonė sėkmingai gyvuotų ir neštų pelną, privalo pagalvoti apie efektyvius reklamos įrankius bei priemones.  Šiuo metu vienas moderniausių sprendimų, kuris užtikrina išties puikus rezultatus, yra Google Adwords reklama. Google reklamos sistema įvairiems verslo sektoriams leidžia pasiekti itin didelę tikslinę auditoriją ir neįkyri tiems, kurių nedomina įmonės teikiamos paslaugos ar produktai.

Nors Google Adwords renkasi vis daugiau verslininkų, internetinės rinkodaros ir marketingo specialistai įspėja, kad šis reklamos įrankis gali ir neatnešti pageidaujamo rezultato, jei reklamos kampanija bus vykdoma savarankiškai. Profesionalai gali racionaliai įvertinti įmonės lūkesčius, finansines galimybes, internetinės svetainės turinį bei struktūrą, išanalizuoti rinką, konkurentus ir pasiūlyti optimaliausią paslaugų paketą numatytų rezultatų siekimui. Žinoma, Google Adwords paslaugos yra papildoma investicija, tačiau, patikėjus ją profesionalams, ji greitai atsipirks.

Google Adwords sėkmė priklauso nuo tinkamų raktinių žodžių parinkimo. Itin tikslūs ir patogūs Google reklamos įrankiai leidžia nustatyti populiariausias ir konkurencingiausias raktines frazes, kurios leis pasiekti itin gerus rezultatus. Visgi, didžiausia įmonių, kurios bando Google reklama naudotis savarankiškai, klaida yra ta, kad jos pasirenka pačius populiariausius raktažodžius, tačiau neatsižvelgia ar jų siūloma produkcija ar paslaugos realiai atitinka šią interneto vartotojų užklausą. Tokiu atveju internetinės svetainės lankytojų skaičius sparčiai augs, tačiau pardavimų rodikliai keisis minimaliai. Taigi, piginai, skirti reklamai, yra švaistomi veltui. Be to, būtina įvertinti ir geografines reklamos skelbimų vietas. Jei tuo nepasirūpinama, gali taip nutikti, kas reklama yra rodoma kitoje pasaulio dalyje. Tokia reklama neatneš jokios naudos.

Galiausiai reiktų atminti, kad Google Adwords reklama turi būti nuolatos stebima, analizuojama ir vertinama. Reklamos kampanijos analizė padeda įvertinti svetainės lankytojų elgesį ir padeda atrasti pačias efektyviausias priemones išsikeltiems tikslams pasiekti.  Be to, būtina įvertinti ir konkurentus, bendrąją rinką ir pan. Visi šie procesai reikalauja daug laiko, o daugelis verslininkų jo neturi. Taigi, galima drąsiai teigti, kad Google Adwords reklama turėtų būti patikėta profesionalams.