Keliauti į kitas šalis dabar galima ne tik iš Lietuvos

lektuvasNorite pamatyti kitas šalis? Galvojate kokiu būdu būtų galima apsilankyti skirtinguose kraštuose? Pirmiausia būtina žinoti, kad keliauti galima ne tik iš Lietuvos. Iš aplinkinių šalių vykdoma gerokai daugiau reisų. Pavyzdžiui, jeigu iš Lietuvos nėra tiesioginių skrydžių į jūsų pasirinktą šalį, tuomet nebus sunku keliauti tarkime – iš Rygos oro uosto. Kaip keliauti iš Rygos mažesnėmis išlaidomis, galite sužinoti pasidomėję kelionių tinklapių pateikiama informacija. Ten didžiulis patarimų pasirinkimas, kuris leis ženkliai sumažinti išlaidas. Kaip bebūtų, keliaujant po kitas šalis, labai svarbu laikytis bendros skrydžių tvarkos, o dar svarbiau – būtina laikyti ir kitų šalių papročių bei įstatymų.

Kalbant apie keliavimą iš Rygos, jums tik reikia sužinoti kaip pigiausia būtų iki jos nusigauti. Tiksliau kalbant, jums reikia pasidomėti viešojo transporto kainomis. Į Rygą galite nuvykti traukiniu arba autobusu. Kaip bebūtų, verta paminėti, kad kai kurie skrydžiai iš Lietuvos vykdomi sustojant būtent Rygoje. Sustojimai nėra kažkokia kliūtis keliavimui. Tai kaip tik yra privalumas. Matote, jeigu kelionė vykdoma su stojimais ar persėdimais, tuomet tikėtina, kad už lėktuvų bilietus mokėsite mažesnę kainą. Taip jau yra.

Kas liečia keliones po kelias šalis, būtina žinoti, kad jas jums gali suorganizuoti kelionių agentūros. Kodėl verta į jas kreiptis? Trumpai tariant, kelionių agentūros gali suplanuoti viską už jus. Jos suras viešbučius, pasirūpins, kad būtumėte laiku nuvežti į oro uostus, taipogi pasirūpins maitinimu ir t.t. Tačiau, jeigu rinksitės agentūrų planuojamas keliones, tuomet žinokite, kad teks atseikėti didesnę sumą. Jos planavimo darbų neatlieka veltui. Žinoma, kartais kelionių organizatoriai pateikia specialius pasiūlymus, kuriais nepasinaudoti būtų neprotinga, tad neatmeskite galimybės rinktis organizatorių siūlomų paslaugų.

Grįžtant prie šalių kultūros klausimo, turite suprasti, kad kiekviena šalis yra kažkuo skirtinga. Tai ypač atsispinti įstatymuose. Tad, jeigu jau nutarėte kuriose šalyse apsilankysite, tuomet būtinai bent jau minimaliai pasidomėkite įstatymais. Kartais net ir menkiausias nesusipratimas ar kultūros skirtumas gali sukelti nemažas problemas, kurios jums kainuos daug. Norint išvengti visų problemų, paprasčiausiai reikėtų daugiau nagrinėti kelionių tinklapių pateikiamus patarimus.

Paryžiuje pailsėti dabar galima už nedidelę pinigų sumą

paryziusNe paslaptis, kad Prancūzija yra iš tų šalių, kur kasmet atvyksta begalės turistų. Tai viena labiausiai lankomų šalių pasaulyje. Paryžius – vienas dažniausiai lankomų miestų, kurio pagrindinis simbolis yra Eifelio bokštas. Jeigu ir jūs artimiausiomis dienomis ketinate aplankyti Paryžių, bet bijote, kad kainos ten bus per daug didelės, vadinasi neturite pakankamai žinių, kurios būtinos kiekvienam turistui. Trumpai tariant, kad ir kokią šalį ketinate aplankyti, dažniausiai galima pasitelkti kelias paprastas gudrybes, kurios padės apsisaugoti nuo pinigų švaistymo. Tad, jeigu jus gąsdina kainos Paryžiuje, tuomet paskaitykite žemiau esančius patarimus.

Į Paryžių nuvykti galite keliais būdais. Lėktuvų bilietai būtų vienas geriausių pasirinkimų tuomet, jeigu jų kainos būtų labai mažos. Situacija yra tokia, kad netgi lietuviai į šį miestą kasmet vyksta vis dažniau. Tai reiškia, kad pagauti pigiausius bilietus tampa vis sudėtingiau. Norintiems nuskristi į Paryžių už kuo mažesnę kainą, geriausia būtų dairytis į vienpusius bilietus. Trumpai tariant, didžiausia paklausa yra tų bilietų, kurie yra į abi puses. Kelionė į vieną pusę kainuoja pigiau ir tokių laisvų bilietų pasitaiko gerokai dažniau. Tad, atvykus į Paryžių, jums liks tik susirasti būdą grįžti atgal – vėl ieškokite lėktuvų bilietų į vieną pusę. Toks būdas tikrai palengvins biudžeto mažinimą.

Paryžiuje yra objektų, į kuriuos patekti galėsite sumokėję tik tam tikrą mokestį. Kartais kai kurių objektų lankymo mokesčiai yra labai dideli. Vienas iš būdų juos sumažinti – susiburti į kažkokią grupę ir kreiptis į vietini gidą. Vietiniai gidai, kurie bendradarbiauja su turistiniais gidais, gali pasilyti mažesnes kainas. Vaikštant su grupe, jums nebus būtinybė stovėti vienas šalia kito – galėsite judėti laisvai ir tiek.

Paryžiuje ne visur kainos yra aukštos. Pačiame miesto centre esančios maitinimo įstaigos dažniausiai nustato aukščiausias kainas. Tai yra įprasta visuose miestuose. Jeigu norite kažkur pavalgyti, nevenkite kiek atokesnių nuo miesto centrų įsikūrusių maitinimo įstaigų. Jose kainos bus labiau prieinamos. Žinoma, dar geresnis variantas – išbandykite vietinį maistą, kurį siūlo vietiniai pardavėjai.

Paryžiuje tikrai galima praleisti maloniai laiką neišleidžiant daug pinigų.

Kaip pailsėti Milane neišleidžiant daug pinigų?

kelionėsMilanas turistų lankomas ne šiaip – tai madų sostinė, tačiau kaip bebūtų gaila, ne visiems pavyksta ten pailsėti už turimą biudžetą. Viskas būtų kiek kitaip, jeigu keliautojai vadovautųsi keliais esminiais principais. Internete praktiškai visi kelionių tinklapiai pabrėžia kelis pagrindinius patarimus, kurie leidžia puikiai praleisti atostogas, ne ir labai brangiose šalyse. Milanas yra laikomas vienas iš brangesnių miestų, tačiau tai dar nereiškia, kad jame dėl biudžeto trūkumo, jums apsilankyti nepavyks. Tad, kokiais principais vertėtų vadovautis?

Maršrutas Vilnius – Milanas yra ypač dažnas daugelio skrydžių bendrovių grafikuose. Į šį miestą nukeliauti galite be persėdimų, bet aišku – tai ne bus išmintingas pasirinkimas taupantiems. Kalbant apie išlaidų mažinimą, jūs turite ne tik kad vengti tiesioginių skrydžių – jų tiesiog reikėtų atsisakyti. Kodėl? Persėdimai yra ta priežastis, kodėl kai kurie skrydžiai yra tokie pigūs. Vienas svarbiausių keliavimo principų yra persėdimai. Rinkitės tokius lėktuvų bilietus, kurie yra ekonominės klasės ir kur atliekami sustojimai. Tai jums garantuos mažesnes išlaidas skrendant.

Ekonominė skrydžių klasė turi būti pasirenkama kiekvieno turisto, norinčio išvengti didelių išlaidų. Logiška, kad daugelis turistų tiesiog nori pamatyti kitą kultūrą, tačiau kaip jūs kitą kultūrą pamatysite skrisdami pirmąją ar verslo klase? Žinoma, apie verslo klasę nėra prasmės kalbėti, tačiau pirmoji yra ypač dažnas pasirinkimas. Tad, jeigu nenorite švaistyti pinigų ten, kur kultūros nei kiek nepažinsite, tuomet rinkitės pigių skrydžių bendrovių pasiūlymus, kuriuose nurodomi ekonominės klasės skrydžių bilietai.

Kalbant apie Milaną, turėkite galvoje, kad nakvynė šiame mieste bus brangi, jeigu rinksitės populiariausius viešbučius. Viena iš alternatyvų – AirBnb sistema, leidžiant rasti stogą virš galvos geriausiomis kainomis. Būtinai pasinaudokite šia programėle. Be kita ko, vertėtų pasidomėti ir šalia Milano įsikūrusiais miestais – juose nakvynė yra dar pigesnė.

Jeigu ketinate apsilankyti pagrindiniuose objektuose, tuomet nepamirškite, kad gidai gali suorganizuoti mažesnes kainas. Trumpai tariant, junkitės prie grupių, kurias veda gidai – šitaip sutaupysite pinigų lankydami svarbiausius objektus.

Jeigu jus domina kiti taupymo principai, tiesiog paieškokite kelionių tinklapių – juose rasite begalę naudingos informacijos.

Ne tik lankytinomis vietomis būtina domėtis planuojant kelionę

keliones

Išsirinkę kažkokią šalį atostogoms, turistai neretai daro didžiules klaidas, lemiančias milžiniškas ir nelauktas išlaidas. Šalies pasirinkimas nėra vienintelė užduotis planuojant poilsį. Tai patvirtina ir didžioji dalis kelionių agentūrų. Štai, norintiems apsilankyti Bergene, neretai kyla klausimų kodėl kai kurių paslaugų ar prekių kainos yra tokios didelės ir kodėl kelionių organizatoriai apie tai iš anksto jų neįspėjo. Jeigu jus dominas lankytinos vietos Bergene ar kažkuriame kitame Europos mieste, tai dar nereiškia, kad į visas vietas pateksite nemokamai. Kalbant apie kainas – jomis reikia domėtis iš anksto, jog paksui netektų stebėtis ir kažko kaltinti. Tad, į kokius svarbiausius niuansus turi atsižvelgti kiekvienas keliautojas?

  1. Pasirinkę šalį, būtinai pasidomėkite kokios paslaugų ir prekių kainos vyrauja turizmo sektoriuje. Vienose šalyse turizmas yra plėtojamas labiau, kitose – mažiau. Ten, kur turizmas atneša nemažą pajamų dalį į šalies biudžetą, neretai kainos yra vienos mažiausių. To pavyzdys – Turkija bei Ispanija. Bergenas yra tas miestas, kuris stovėtų tarp viduriuko – kainos nei aukštos, nei didelė. Tačiau aišku, verta išskirti tam tikras prekių kategorijas – alkoholį ir tabako gaminius. Tai vienos brangiausių prekių. Kalbant apie nakvynės paieškas bei maitinimą, Bergene yra daug vietų apsistojimui, tad ne tik viešbučiai turėtų būti peržiūrimi planuojant kelionę čia.
  2. Lėktuvų bilietus pirkite tuomet, kai iki išvykimo lieka diena ar mažiau. Tiems, kuriems nesinori išleisit didžiulių sumų keliavimui, būtina suprasti, kad paskutinę akimirką išvykti yra pigiausia. Tokie lėktuvų bilietai yra ypač pigūs. Naršant kelionių agentūrų puslapius ar dairantis į tiesioginių skrydžių bendrovių platformas, pamatysite, jog pigiausi skrydžiai yra paskutinei minutei. Tad, jeigu jūsų tikslas – sutaupyti, būtinai rinkitės tokius bilietus.
  3. Taupantiems reikėtų suprasti, kad ne visose šalyse yra didžiulis turistinių objektų pasirinkimas. Jeigu norite pamatyti bent kelis svarbiausius objektus, tuomet jums nėra būtina ilsėtis mėnesį ar porą savaičių. Taupantiems kuo puikiausiai tiks ir kelių dienų poilsis, nes per tas kelias dienas tikrai galima suspėti aplankyti visus populiariausius vietinius objektus.

Planuodami kelionę į kitą šalį, įvertinkite tai, kad kiekviena šalis pasižymi skirtingu turizmo lygiu.

Kaip planuoti atostogas keliose šalyse?

kelionesNukeliauti į pasirinktą šalį galima įvairiausiais būdais, o geriausia tai, kad keliavimo išlaidos šiais laikais gali būti sumažinamos naudojantis tam tikrais patarimais. Daugelis žmonių skundžiasi, kad negali išvykti už Lietuvos ribų, neva tam reikia milžiniško biudžeto. Deja, jau praėjo tie laikai, kad mėnesio atostogos kainuotų keletą tūkstančių. Šiuo metu visą mėnesį netgi skirtingose šalyse galite pailsėti vos su kelių šimtų eurų biudžetu. Jeigu galvojate apie poilsį Europoje, tai būtinai pasidomėkite Kopenhaga, Roma, Milanu ir kitais populiariausiais turistų traukos centrais. Juose tikrai bus ką pamatyti. Jeigu nežinote kokios lankytinos vietos Kopenhagoje bei kituose miestuose yra populiariausios, tuomet internete paieškokite specialių gidų.

Rinkdamiesi atostogų taškus, pirmiausia pasidomėkite ar tikrai pasirinkta šalis bus turtinga kultūriniais, istoriniais bei kitai objektais. Blogiausiu pasirinkimu būtų laikomas tokios šalies pasirinkimas, kurioje nėra daug turistams skirtų vietų. Kopenhaga tikrai bus vienas iš paprastesnių pasirinkimų. Tačiau nepamirškite, kad norint pailsėti keliose šalyse, planus teks sudėlioti preciziškai, nes kitu atveju teks paišlaidauti daugiau nei tikėjotės.

Dėliojant planus, labai svarbu, jog bilietus užsakytumėte ne iš karto. Galioja toks mitas, kad kelionės planavimo metu, lėktuvų bilietus būtina užsakyti iš anksto. Tai tikrai nėra racionalus pasirinkimas. Supraskite, kasdien atsiranda vis naujų pasiūlymų skirtis į kažkokias šalis, o įdomiausia tai, kad kasdien kainos gali būti skirtingos. Tad, pailsėję vienoje šalyje, paskutinę dieną skirkite bilietų paieškai. Tada bus didesnė tikimybė surasti paskutinės minutės keliones, kurios yra populiarios visame pasaulyje.

Paskutinės minutės skrydžiai yra pigūs dėl to, kad skrydžių bendrovės šitokiu būdu siekia maksimaliai užpildyti vietas lėktuve. Bendrovėms naudingiau gauti bent kažkiek pinigų, negu visai jų negauti. Tad, norintiems keliauti po keletą šalių, tikrai nėra tikslo iš anksto užsakyti bilietų, nes tai ko gero kainuos žymiai daugiau.

Taipogi pabrėžtina, kad keliaujantiems į užsienį ir renkantis kelias šalis, būtina bent jau preliminariai pasidomėti tose šalyse galiojančiais įstatymais bei vietine kultūra. Tai padėtų išvengti įvairiausių nesusipratimų.

Tad, jeigu norite aplankyti kelias šalis, tuomet šiek tiek daugiau laiko skirkite domėjimuisi kaip viską planuoti šiuolaikiškai.

Kopenhaga – modernioji Danijos sostinė

Pigus skrydis į KopenhagąNors Skandinavijos šalių deimantu laikomas Stokholmas, nuo jo vos per plauką atsilieka puikioji ir karališkoji Danijos Kopenhaga. Tai irgi nėra pats pigiausias miestas – pragyvenimas čia itin aukšto lygio, tad kainos mieste esančiuose restoranuose ir viešbučiuose įkandamos ne kiekvienam keliautojui. Tačiau, kaip ir kiekviena Europos sostinė, Kopenhaga slepia gilią ir turtingą istoriją, kuri atsispindi miesto veide  – architektūroje, muziejuose, aikštėse. Tad net ir taupesni keliautojai galės patirti šio miesto dvasią ir tradicijas. Pigų skrydį į Kopenhagą siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Planuojantiems aplankyti šį nuostabų ir europiečių pamėgtą miestą, siūlome pasidomėti Kopenhagos istorija, architektūra, kultūra ir kitomis įdomybėmis.

Kopenhaga yra vienas seniausių Europos miestų. Taip pat tai laikomas vienu švariausių ir kosmopolitiškiausių miestų, kuriame savo vietą atras kiekvienas.

Miestas žavus savo siauromis gatvelėmis, spalvinga architektūra ir nuostabaus grožio kanalais.

2013 metų apklausos rodo, kad Kopenhaga yra laimingiausias miestas ir geriausia vieta gyventi visame pasaulyje. Čia žmonės yra linksmi ir draugiški vieni kitiems.

Danai vertina savo tautos praeitį ir vikingų šaknis, todėl puoselėja aktyvų gyvenimo būdą ir nuolatos dalyvauja įvairiuose renginiuose ar renkasi energingą laisvalaikio leidimo būdą.

Kopenhagos uostas yra toks švarus, kad čia galima maudytis! Nenustebkite pamatę prekybos centruose parduodamo vandens kainas – jos tokios aukštos todėl, kad gyventojai būtų skatinami gerti vandenį iš krano, kuris yra idealiai švarus.

Kopenhaga yra laikomas vienu geriausių miestų dviratininkams. Mieste šimtai puikios būklės dviračių takų, vedančių į garsiausius miesto taškus.

Kopenhaga yra daugelio garsių pasakų gimtinė. Garsusis H. C. Andersen čia sukūrė pasaulyje garsiausias pasakas vaikams, pradedant „Karalaite ant žirnio“, baigiant „Undinėle“. Beje, Kopenhagoje galima rasti bronzinę undinėlės statulą, įkvėptą rašytojo pasakos.

Kopenhaga – laisvų ir drąsių žmonių miestas. Čia gausu paplūdimų nudistams, kurie gali nevaržomai mėgautis saulės voniomis. Tad čia atvykę jauskitės kaip namie!

Dar daugiau apie šį miestą sužinosite pačios kelionės metu. Galime užtikrinti, kad iš čia išvyksite pasisėmę žinių, pailsėję ir norėsite sugrįžti vėl!

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Danijos miestą –  Kopenhagą.