Buhalterinė apskaita Vilniuje ir ekonominė situacija smulkiojo verslo sektoriuje

verslas 

Smulkusis verslas Lietuvoje sudaro itin didelę verslo rinkos dalį, todėl buhalterines paslaugas teikiančios kompanijos turi daug potencialių klientų. Jeigu paskaičiuotumėte, kiek naujų kompanijų atsidaro kiekvieną mėnesį, tuomet suprastumėte, kad apskaitos įmonėms klientų netrūksta, todėl kartai ir paslaugų kainos nėra itin geros. Jeigu kalbėtume apie Vilniaus miestą, tai čia galima kaip ir visada rasti daug paslaugas teikiančių kompanijų. Nereikia būti aukščiausio lygio specialistu jog įvertintumėte, kad tam tikra įmonė teikia geras paslaugas. Buhalterinė apskaita Vilniuje yra reikalinga vien dėl to, kad sostinėje turime daug  verslų ir panašu, kad kiekvienais metais kompanijų skaičius ženkliai didėja. Aišku, kad didėjant konkurencijai galima sakyti, kad bus geresnės kainos, tačiau jau neviename straipsnyje minėjome, kad kaina neturėtų būtų jūsų prioritetas. Peržvelkime, kas vyksta vakarų Europoje? Čia taip pat yra dinamiška rinka ir daug analogiškas paslaugas teikiančių įmonių, pavienių specialistų. Kaip su kainomis? O viskas yra kiek kitaip. Užsienio verslininkai jau seniai suprato, kad tokios paslaugos, kurios reikalauja specialistų kompetencijos pirmiausia turi būti atitinkamai apmokamos. Yra blogai, jeigu profesionalai gauna mažas algas. Toks požiūris į darbuotoją lemia ir paslaugų kokybė. Suprantama, kad ir Lietuvoje buhalteris, kuris gauna solidų atlygį dirbs kur kas geriau. O juk įmonių dokumentacijos tvarkymas, tai ne drabužių prekyba. Čia negalima daryti jokių klaidų, nes jos gali daug kainuoti. Teko girdėti, kai dėl buhalterio klaidos įmonė gavo sumokėti baudą. Valstybinės institucijos nesiaiškins ar jūs per klaidą nuslėpėte įmonės pelną ar specialiai taip elgiatės. Niekam neįdomu. Tai yra nusikaltimas, kuris susilaukia atitinkamų veiksmų.

 

Kaip vystosi verslas Vilniuje?

 

Galima peržvelgti statistiką ir aiškiai matomas progresas. Nereikia būti aukščiausio lygio specialistu, jog suprastumėte, kad geros paslaugos susilaukia klientų dėmesio ir kompanijos natūraliai auga. Vėl gi kitas variantas yra tai, kad sostinė susilaukia ir didžiausios valstybinių institucijų dėmesio. Čia vykdomos ilgalaikės investicijos, kas ir pritraukia daug smulkių kompanijų. Vis gi turite gerai suvokti, kad norint tinkamai nusipirkti apskaitos paslaugas reikės analizuoti kompanijų pasiūlymus ir išsirinkti geriausią variantą.

Buhalterinė apskaita Vilniuje ir Vilniau rajone

Dar vienas svarbus aspektas yra tai, kad bet kokia konkurencija yra naudinga. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai kenkia jūsų verslui, prarandate klientus, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje suprantate, kad gaunate daug patirties, kuri leidžia tobulinti savo paslaugas.

Jugma

8 657 64300

Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308

info@jugma.lt

jugma.lt

Profesionali buhalterija ir vadyba gena verslą į priekį

http://nordgain.lt/Verslo įkūrimas – nemažas darbas. Vien idėja, planavimas, teisiniai reikalai užima laiko, priverčia sutelkti dėmesį. O kai verslas jau įkurtas, kai nuosekliai siekiate gerų rezultatų, verta susipažinti su http://nordgain.lt/ vardu.

Finansų valdymas, buhalterija – pora pavyzdžių, kokie uždaviniai laukia versle. Galima šiuos procesus pavadinti iššūkiais, o iššūkius įveikti lengviau, kai darbą atlieka profesionalai. Kalbant konkrečiai apie visai neseniai paminėtą finansų sąvoką, išskiriama daugybė aspektų: pelnas, išlaidos, atlyginimas, kaštai, premija, investicijos ir t. t. Kuo daugiau visokiausių terminų, tuo labiau praverčia profesionalių buhalterių pagalba. Būtent todėl ir pristatoma buhalterinių paslaugų įmonė http://nordgain.lt/.

Kompetencija

Specialistų teigimu, norint panaudoti kompetencijas, labai svarbi tinkama vadyba. Tai reiškia, kad net geriausi sugebėjimai gali neduoti naudos, jei jie „nesuvadybinami“. Kitaip tariant, viena yra turėti išteklius, o kita – efektyviai juos panaudoti. Todėl nenuostabu, kad buhalterija ir vadyba labai siejama. Šios dvi sritys yra orientuotos į geriausią verslo scenarijų. Nustatoma kryptis ir dirbama siekiant tikslo.

Kita vertus, kompetencija ir yra ne tik mokėjimas atlikti darbus savo srityje, bet ir gebėjimas juos kuo geriau sustyguoti. Kuo protingiau valdomi ištekliai, tuo tinkamesniu keliu įmonė žengia.

Skaičiavimo menas?

Mąstant apie buhalterijos tvarkymą nejučia suprantama, kad tai nėra vien mokslas. Buhalterija – tarsi menas. Pati vadyba irgi verta tokio apibūdinimo. Tinkamai atlikti darbai – lyg sklandūs potėpiai, lyg nuostabiai skambanti melodija.

Kai klaustukai pavirsta į atsakymus

Nuo pat pradžios, nuo verslo įkūrimo kyla daug klausimų ir toliau rūpinantis įmone jų vis daugėja. Todėl verta kreiptis į specialistus, padedančius sudėlioti reikalus sklandžiausia kryptimi. Todėl užsiminėme ir apie http://nordgain.lt/ – tai profesionalumas, kuriuo pasikliaujant galima pasiekti tikrai neprastų rezultatų. Vaizdingiau tariant, klaustukai paverčiami atsakymais. Vietoj nežinomybės – žinojimas. Vietoj chaoso – tvarka. Vietoj lėtų sprendimų – efektyvūs.

Ilgalaikių rezultatų siekimas

Ilgalaikiai rezultatai – štai koks siekis nesvetimas verslo atstovams. Jei valdote įmonę, neabejotinai ieškote būtų, kaip sukurti ilgalaikių planų įgyvendinimui tinkamą aplinką. Jei būtų ieškoma sprendimų trumpalaikei sėkmei, tai atrodytų mažų mažiausiai nerimta. O orientavimasis į ilgalaikiškumą turi įtakos sėkmei.

Galbūt sakysite, kas sėkmė čia niekuo dėta. Ir gal būsite teisūs. Kaip ten sakoma – dalis talento, dalis sėkmės…

Kai formalumai atitraukia nuo darbo

Grįžkime konkrečiai prie buhalterijos ir vadybos. Žinote, kas stabdo progresą? Ogi tam tikri uždaviniai, priverčiantys nuginti mintis nuo tiesioginių darbų. Juk būna situacijų (ir gana dažnai), kai reikėtų susikoncentruoti į tokius dalykus kaip produktų kokybės gerinimas ar veiklos efektyvinimas, bet administracinių užduočių poreikis neleidžia to daryti. Atrodo, kad bandytumėte važiuoti automobiliu užtraukę rankinį stabdį.

Kad formalumai neatitrauktų nuo tiesioginių pareigų, tam tikras užduotis geriausia patikėti konkrečios srities specialistams. Padėti gali buhalterinių paslaugų įmonė http://nordgain.lt/.

 

UAB steigimas ir apskaita

Lcbuhalterio UAB steigimas bei buhalterinė apskaita – kodėl reikalingos papildomos priemonės, norint ne vien tik įsteigti, tačiau ir tinkamai prižiūrėti kompanijos veiklą?

Kalbėti apie tai, kad įmonės steigimas, ir kaip paslauga, ir kaip norimi padariniai, mūsų šalyje yra patys populiariausi – ganėtinai lengva. Turime omenyje ne vien tik tai, kad bendrovių skaičius, kurios ir užsiima teisiškai šia juridine forma, yra didžiausias, tačiau be viso to atsižvelgiama ir į nuolatos augančią statistiką, teigiančią, jog ir pateikiamų užklausų skaičius, turint omenyje UAB steigimą, esą didžiausias.

Vis dėlto, reikėtų pastebėti tai, jog nors ši juridinė forma ir yra pati patraukliausia, turinti daugiausiai privalumų stambiam asmeniniam verslui, įsteigti uždarąją akcinę bendrovę tikrai nėra taip paprasta. Galimai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl gi daugėja ir papildomas paslaugas teikiančių kompanijų skaičius yra ta, kad verslininkai neturi nei reikiamos patirties kompanijos registravimui, nei kompetencijos, todėl natūralu, kad kreipiasi į tokias kompanijas, kaip UAB „LCPC“, kurios ne tik užsiima tokia paslauga, tačiau taip pat konsultuoja buhalterinės apskaitos klausimais, bei veda buhalterinę apskaitą. Tiesą sakant, būtent šiandienos straipsnyje norėtume plačiau pašnekėti apie tai, kodėl gi papildomi įrankiai, jeigu būtų galima taip pasakyti, apie kuriuos šiandienos darbe jau užsiminėme, esą reikalingi tokio tipo kompanijoms, kaip uždarosios akcinės bendrovės, siekiant ne vien tik tinkamai teisiškai įkurti bendrovę, tačiau taip pat ir prižiūrėti šios veiklą tolimesniuose procesuose. Tikimės, kad šiandienos darbas pakeis šiek tiek piliečių – potencialių verslininkų – savarankiškumo mąstymą ir šis taps kuo įmanoma labiau racionalesnis. Viliamės, kad mūsų išsikelti tikslai nebus engiami ir padariniai, kuriuos sugebėsime sukurti, daugumai piliečių pasirodys pravartūs.

Taigi, kaip ir buvome užsiminę anksčiau, UAB juridinė forma, nors ir yra viena iš populiariausių mūsų šalyje, pakankamai daug žmonių susiduria su įvairiausiais sunkumais, kuomet norima įkurti bendrovę. Šioje situacijoje tikimės, kad nepagalvosite apie įstatinį kapitalą, kuris yra reikalaujamas dėl teisinių reglamentų, kadangi žmonės, kurie potencialiai mąsto apie tokią verslo formą, su tuo esą susipažinę ir šiems tai tikrai nėra naujiena. Šiandienos darbe labiau siekiame orientuotis į tai, kad UAB reikalauja ne vien tik tvarkingų įregistravimo dokumentų, tačiau taip pat ir itin kruopščiai vykdomos buhalterinės apskaitos – tiesa, iš karto norėtume pastebėti ir tai, jog priešingai, nei kitose juridinėse formose, UAB savininkas negali būti tuo pačiu ir buhalteris, kaip, tarkime, individualios įmonės atžvilgiu. Kad ir kaip ten bebūtų, drįstume sakyti, jog ne visi ir sugebėtų tokiais tapti, kadangi reikalingas ne vien tik atitinkamas išsilavinimas, tačiau be viso to ir specifiniai įgūdžiai, žinios bei patirtis, jeigu turėtume omenyje „creative accountancy“ nišą.

Kalbant apie pastarąsias papildomas priemones, būtų galima ne vien tik akcentuoti tai, kad šios padeda žymiai sumažinti tiek laiko, tiek finansinius kaštus, tačiau be viso to ir sukuria realią vertę bendrovei – apart to, kad esą pateikiami optimalaus tvarkingumo dokumentai, kurie įregistravimo centrams nesukels nei pačių menkiausių abejonių, vykdoma buhalterinė apskaita ne vien tik padės tinkamai prižiūrėti bendrovę, tačiau taip pat padės įžvelgti galimas teisines spragas, kuriomis padės pasinaudoti ir išpešti naudos bendrovei, suteikiant tam tikras lengvatas, ar priduriant papildomas sąlygas.

Tikimės, kad ne vien tik sugebėjome tinkamai paaiškinti papildomų priemonių paketo privalumus, tačiau taip pat pateikėme jų aktualumą. Platesnę informaciją galite įgyti pasikonsultavę su „Lcbuhalterio“ komandos atstovais.

 

Įmonės finansų apskaičiavimas: buhalteris ar buhalterines paslaugas teikianti įmonė?

buhalterinė apskaita - įmonė ar buhalteris?Mokesčių apskaičiavimas ir finansinės padėties analizavimas siekia dar ankstyvąsias civilizacijas, kai tik atsirado pirmieji prekybiniai ryšiai. Kartu su skaičiavimo poreikiu formavosi rašto, pinigų, tobulėjo buhalterijos tradicijos. Yra rasta nemažai senovės egiptiečių, graikų, romėnų, persų bei babiloniečių pelno apskaičiavimo modelių. Tačiau labiausiai apskaita pradėjo formuotis ir vystytis senovės Graikijoje ir Romoje, kai norėta tiksliai žinoti bankų, bažnyčių, pirklių, amatininkų pajamas. Dabartinę formą mokesčių apskaičiavimas pradėjo įgauti XVI a. Tuo metu po truputį ėmė plisti buhalterio profesijos mokymas, pradėtos leisti knygos ir kiti veikalai, susiję šia tema.

Buhalterijos įmonės padeda sekti savo įmonės ekonominę padėtį, pateikti ataskaitas su įmone susijusiems asmenims, valstybinėms įstaigoms. Mokesčių ataskaitų analizavimas svarbus priimant reikalingus sprendimus tolesnei įmonės veiklai. Tai leidžia įvertinti, kur link juda verslas, kaip vieni sprendimai įtakoja bendrovės gaunamą pelną ar patiriamus nuostolius. Apskaita apima visą procesų visumą: mokesčių apskaičiavimą, finansinių ataskaitų rengimą, dokumentų valstybinėms įstaigoms pateikimą, finansinių ataskaitų auditą, konsultacijas mokesčių ir buhalterijos klausimais. Atliekant ją atsiskleidžia įmonės trumpalaikiai ar ilgalaikiai finansiniai rezultatai, galima patikrinti priimtų sprendimų efektyvumą pelno požiūriu.

Yra daug patarimų, kaip pačiam tvarkytis su įmonės finansais, jų apskaičiavimu, tačiau esant didesnei įmonei didėja ir tikimybė suklysti, kas vėliau gali turėti neigiamos įtakos bendrovės vykdomai veiklai. Dėl mokesčių apskaičiavimo ir buhalterijos tvarkymo įmonės gali samdyti buhalterį, kurti jam darbo vietą, o jei manoma, kad tai įmonei finansiškai neparanku, galima kreiptis į buhalterinę apskaitą vykdančias įmones, kurios apskaičiuoja visus reikalingus mokesčius ir sutvarko dokumentus. Taip pat kartais įmonės pasirenka abiejų variantų derinimą, kai vienam buhalteriui darbo krūvis yra per didelis.

Buhalterinė apskaita smulkiau skirstoma į finansinę ir vadybos bei kaštų apskaitą. Vadybos bei kaštų apskaita reikalinga įmonių vadovams ir vadybai,  kad šie galėtų tinkamai vertinti esamą bendrovės situaciją, lyginti ją su prieš tai buvusia, stebėti progresą, o esant regresui imtis reikalingų veiksmų. Tinkamai planuojama finansinė įmonės padėtis leidžia numatyti geras ateities perspektyvas ar būsimus nuostolius, užbėgti jiems už akių. Finansinė apskaita reikalinga rengiant ūkio subjekto analizę, kuri skirta akcininkų, investuotojų, valstybės tarnybų informavimui. Ji leidžia pasiruošti ir priimti svarbius sprendimus keičiant dabartinę padėtį siekiant geresnės ateities.

Aukštosiose mokyklose rengiami buhalteriai, kurie geba apskaičiuoti skirtinga veikla užsiimančių bendrovių finansinę padėtį. Šios srities specialistą įmonė gali samdyti nuolatiniam darbui, kad jis visada būtų darbo vietoje, o prireikus galėtų atsakyti į iškilusius finansinius klausimus. Didžiausias pliusas samdant tokį darbuotoją tai, kad šis bus nuodugniai susipažinęs ir puikiai išmanys įmonės vykdomą veiklą, finansinę padėtį, žinos tam tikrus niuansus. Be abejo, tai labai paranku, tačiau tokios darbo vietos išlaikymas kainuoja brangiau nei kartą per mėnesį pasinaudoti buhalterines paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis.

Vystantis technologijoms, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės, visą buhalteriją ir mokesčius gali apskaičiuoti nusiuntus jiems reikalingus duomenis internetu. Tai itin greitas ir patogus būdas. Apskaičiavimui naudojama naujausia programinė įranga, kuri iki minimumo sumažina tikimybė suklysti. O jei ir suklystama, dažniausiai visos buhalterines paslaugas teikiančios įmonės atlygina žalą, padarytą dėl jų kaltės.