Kokiomis savybėmis pasižymi lyderis?

Šiais laikais greta žodžio „vadovas“ kur kas dažniau yra minimas „lyderis“. Pirmąjį net pakeičia antrasis. Tiesiog visi puikiai supranta, kad šie panašūs žodžiai nėra tas pats ir abi asmenybės skiriasi. Jeigu norite, kad vadovas, kuris šiuo metu veda į priekį Jūsų įmonę, padėtų jai pasiekti kuo daugiau  – tokiu atveju jam reikia mokytis. Tam yra lyderystės akademija, kuri padėjo jau ne vienam specialistui tapti puikiu komandos vedliu.

Kolegų girdėjimas

Pirmiausia reikia suprasti, kad žemesni, profesine prasme, kolegos už jį – nėra jo pavaldiniai. Tai yra bendradarbiai, kurie lygiai tokie patys svarbus. Reikia bandyti juos kuo geriau suprasti, žinoma, reikia gerbti juos ir taip pat tai parodyti. Ne visada yra paprasta išgirsti tuos, kurie atrodo, kad galbūt turėtų mažai suprasti apie tam tikrą darbo specifiką. Visgi, jų girdėjimas gali padėti įmonei geriau funkcionuoti. Dažnai tokie kolegos turi gerų minčių, tik minusas, kad jie yra ne visada girdimi.

Poreikių įvertinimas

Taip pat reikia suvokti, kad kiekvienas komandos narys turi savus poreikius ir reikia bandyti jiems sukurti tokias darbo sąlygas, kurios geriausiai atitinka lūkesčius. Dėl to lyderis turi būti ne tik užjaučiantis, tačiau ir suprantantis.

Daugiau laisvės

Tai yra asmuo, kuris turi savo komandai suteikti daugiau laisvės, tačiau taip pat ir išlaikyti ribas.

Pagarba

Būtinai jis turi rodyti pagarbą visiems komandos nariams nepriklausomai nuo to, kokias jie pareigas užima. Tai yra viena svarbiausių sąlygų, kuri garantuoja, kad bus kuriamas jaukus mikroklimatas, kuriame kiekvienas komandos narys tikrai gerai jaustis ir kiekvieną rytą ėjimas į darbą bus džiuginantis.

Atsakomybė

Galiausiai, lyderis yra tas asmuo, kuris prisiima atsakomybę net ir tokiu atveju, kai klaidas daro kiti komandos nariai. Jis turi suprasti, kad tai yra jo darbas atsakyti už tai – kaip dirba kiekvienas narys. Taigi, kai nesiseka – jis taip pat turi prisiimti atsakomybę.

Pasisekė verslams, kuriuos į priekį veda ne vadovas, tačiau lyderis. Tokie verslai dažniausiai pasiekia kur kas daugiau. Galiausiai, tikėtina, kad juose kiekvienas komandos narys taip pat jaučiasi kur kas geriau.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.