Ko neturėtų pamiršti kiekvieno verslo vadovas?

vadovas

Verslas yra ta sritis, kuri reikalauja ne tik daug kruopštaus ir atsakingo darbo, bet ir kelia nemažai stresą keliančių stuacijų. Ypač tai patiria įmonių vadovai, asmenys, kuriems priklauso verslas ir kurie yra atsakingi ne tik už jo sėkmę, bet ir už kartu dirbančius asmenis.

 

Pamatuotas budrumas

Verslas yra ta sritis, kurioje garbinga konkurencija yra bendras siekis, tačiau praktikoje vis dar pasitaiko atvejų, kuomet konkurentai galimai neteisėtai renka informaciją vieni apie kitus ir taip bando paveikti savo oponentus. Informacijos nutekinimo būdai gali būti labai įvairūs – nuo įsilaužimo į vidinius kompiuterių tinklus iki sekimo pasiklausymo prietaisų pagalba. Kokių priemonių turėtų imtis verslo atstovai ar jo vadovas, kad užtikrintų įmonės ir savo privatumą bei verslo duomenų saugumą?

Pavyzdžiui, sekimo įrangos aptikimas gali būti išties sudėtingas procesas, tad, jei vadovas ar įmonės darbuotojai turi įtarimų, jog jų pokalbių gali būti klausomasi, derėtų kreiptis į specialistus, kurie atliks profesionalią patalpų patikrą ir išsiaiškins situaciją bei pateiks profesionalių patarimų, kaip išvengti tokių grėsmių ateityje.

Toks papildomas budrumas leidžia išvengti nenumatytų nesklandumų, susijusių su duomenų nutekėjimu. Tai viena iš sričių, kurios ypač aktualios verslo vadovams, kartais sprendžiantiems sandorius už uždarų durų ir siekiantiems, kad informacija liktų tik tarp konkrečių asmenų.

 

Padidinta rizika

Verslo atstovai, kurie nuolat sudaro svarbius sandorius, sprendžia itin svarbius klausimus, kurie gali nulemti verslo plėtrą ir milžinišką pelną, nuolat patiria stresą dėl to, jog jų pokalbių gali būti klausomasi. Užtikrinti saugumą savo biure ar kitose privačiose patalpose galima, tačiau patartina laikas nuo laiko imtis papildomų atsargumo priemonių ir vykdyti patikrą dėl pasiklausymo įrangos, kuri gali būti sumontuota nelegaliai ir kelti dideles grėsmes verslui ar su juo susijusiems asmenims.

Tokioje situacijoje gelbsti privatūs detektyvai, kurie greitai ir patikimai gali atlikti įvairaus tipo patikrinimą įmonėje ar numatytose patalpose, kuriose dalinamasi ypatingo jautrumo informacija. Šie detektyvai primena, jog toks duomenų rinkimas yra nelegalus ir už jį gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau taip pripažįsta, kad tokių atvejų pasitaiko ir dera imtis visų saugumo priemonių tam, kad vėliau netektų gailėtis dėl neapdairumo, o laiką ir savo lėšas švaistyti teismo procesuose.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *