Kokį šiltnamį išsirinkti sodui?

šiltnamiaiPagaliau kiekvieną dieną sulaukiame vis daugiau ir daugiau saulės šviesos ir šilumos ir nepastebime kaip imame planuoti pavasario darbus. Vienas iš didžiausių darbų po žiemos – sėklų daiginimas ir daržo paruošimas sėjai. Tie, kurie neturi savo darže šiltnamio turėtų jau pradėti tuo rūpintis. Nors patį šiltnamį pastatysite per vieną dieną bet nereikėtų palikti šio darbo paskutinei dienai nes reikia ir numatyti tinkamą vietą bei paruošti dirvožemį. Labai dažnai žmonės negali nuspręsti kokį šiltnamį pasirinkti. Tam kad jūs lengviau apsispręstumėte, mes apžvelgsime ir aprašysime visų šiltnamio tipų naudojimo ypatumus, privalumus bei trūkumus.

Tradicinis su plėvele

Universalus dešimtmečių patvirtintas būdas tinkamas auginti daržoves, prieskonius, jautriems šalčiui augalams peržiemoti. Populiarus dėl savo pigumo nes jam įrengti reikia tiek plastikinių 6 metrų vamzdžių arba medinių tašelių priklausomai kokio ilgio šiltnamio norite. Toks šiltnamis yra 2.5 metro pločio o į ilgį reikėtų skaičiuoti taip 1 vamzdis kas 70-80 centimetrų. Jei pasirinksite 200 mikronų UV atsparią plėvelę ir tinkamai apdengsite ir žiemą nepatingėsite nuvalyti sniego, toks šiltnamis jums gali tarnauti 3 metus. Priešingu atveju, gali tekti pervilkti polietileno dangą kiekvieną pavasarį. Vėdinimas tokio tipo šiltnamiuose paprastai yra ribotas nes paprastai viename gale įrengiamos durys, kitame langas arba taip pat durys. Jeigu šiltnamis yra virš 6 metrų ilgio, viduryje augantiems augalams ventiliacijos nepakanka tačiau galima išsiversti dažniau juos laistant.

Stikliniai ir plastikiniai šiltnamiai

Renkantis šiltnamį yra palyginti daug pasirinkimo variantų ir viskas priklauso tik nuo jūsų norų ir finansinių galimybių. Žmonės užsiimantys daržovių auginimu yra praktiški, jiems svarbus kad daiktas būtų ilgaamžis ir reikalautų kuo mažiau priežiūros. Stikliniai ir plastikiniai šiltnamiai su metaliniu rėmu tuo ir išsiskiria ir turi savo gerbėjų ratą ir nuolatinę paklausą. Į tokius šiltnamius jau galima montuoti automatinę vėdinimo ir laistymo sistemas kurias naudosite kiekvienus metus ir nereikės išmontuoti sezonui pasibaigus. Šio tipo šiltnamių trūkumas yra tai kad jam gali reikėti įrengti bent minimalius pamatus tam kad konstrukcija būtų stabilesnė, atspari šoniniam vėjui.

Jeigu jums reikalingas šiltnamis, galite kreiptis į euroangarai.lt kurio specialistai padės išsirinkti ir suteiks konsultaciją įrengimo klausimais.

 

 

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *