Kas yra paliatyvi slauga?

Paliatyvi slauga yra susijusi su su pagalba malšinant fizinius skausmus ir  psichologines ar dvasines kančias, kuomet paciento liga nėra pagydoma arba labai smarkiai progresuojanti. Paliatyvi pagalba yra suteikiama ligoniams, kurie turi labai mažai šansų pasveikti. Paliatyvi slauga padeda užtikrinti komfortą tokių pacientų, mažinant jų skausmus, taip pat mažinant jų socialinę atskirtį būtent dėl ligos. Vienišumas gali iššaukti aktyvesnį ligos progresavimą ar net didesnius skausmus, todėl paliatyvi slauga yra būtina tokiems ligoniams. Taip pat tai apima ir dvasinę bei psichologinę pagalbą, kad žmogus galėtų jaustis ramiau ir lengviau susitaikytų su savo situacija.

Paliatyvios slaugos gavimas

Paliatyvi slauga yra suteikiama tam skirtose įstaigose, pavyzdžiui, slaugos namuose. Tai palengvina tiek pačio žmogaus, tiek jo artimųjų naštą, nes ligonio būklė gali reikalauti profesionalios nuolatinės pagalbos. Paliatyvi slauga teikia visokeriopą pagalbą, kurios dėka asmuo gali jaustis geriau fiziškai ir emociškai. Paliatyvi slauga yra suteikiama gydytojo nurodymu, kuomet yra įrodomas ligos nepagydomumas ir skausmų buvimas bei kasdienės priežiūros reikalingumas. Trukmė paslaugos suteikimo nėra apribota, o stacionari paliatyvi slauga yra suteikiama nemokamai.

Iš kur atėjo paliatyvi slauga?

Dar viduramžiais įvairiems ligoniams, kurių ligoms gydyti nebuvo vaistų ar įrangos, buvo siūloma paliatyvi slauga. Žmonės suprato, jog reikia išmokti priimti tokius ligonius ir stengtis suteikti jiems visą įmanomą pagalbą. Vėliau paliatyvi slauga persikėlė į aukštesnį lygį – ligoninių ir įstaigų steigimas, ieškomi būdai pagerinti ligonių būvį ir būklę. Praeitame amžiuje visa tai peraugo net į judėjimus, kurių dėka šiandien galime taikyti paliatyvią slaugą plačiau.

Paliatyvi pagalba: kokia iš jos nauda?

Paliatyvi slauga suteikia fizinio skausmo palengvinimą, dvasinę ir psichologinę pagalbą, kurios reikia žmonėms sergantiems sunkiomis ligomis. Tokiems ligoniams yra labai svarbu nesijausti atskirtiems nuo visuomenės ir bendravimo, bet dėl jų fizinės būklės dažnai yra jaučiamasi kitaip. Dėl to paliatyvi slauga yra tokia svarbi. Tai palengvina žmogaus kančias, palaiko jo psichologinę būklę ir padeda susitaikyti su diagnoze ir jos padariniais. Tai labai reikšminga pagalba žmogui, kuris nebegali pasirūpinti savimi ir savo būsena.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *