Kaip suprasti kuri granola yra tikrai sveika?

Renkantis sveiką granolą, niekada nepirkite produkto, ant kurio pakuotės nėra etiketės su informacija apie sudedamąsias produkto dalis. Kadangi remiantis tarptautiniais reikalavimais produkto sudedamosios dalys etiketėje yra išvardintos pagal kiekį nuo didžiausios iki mažiausios, ingredientų tvarka sąraše iškart gali atskleisti, ar produktas sveikas, ar ne – jei nenatūralūs saldikliai tokie, kaip rafinuotas cukrus ar bet kokios rūšies aliejai, sąraše yra vieni pirmųjų, toks produktas nėra labai sveikas.

Taip pat sveikos granolos ingredientų sąraše neturėtų būti tokių produktų, kaip miltai arba krakmolas iš ryžių, kviečių, kukurūzų, rugių, sudedamosios dalys, padengtos cukrumi, dirbtinės kvapiosios medžiagos, dažikliai, emulsikliai arba konservantai, bet kokio tipo dirbtiniai ingredientai (jei nežinote, kas tai yra, tikriausiai jie bus dirbtiniai). Sveika granola yra ta, kurios ingredientai yra natūralūs: nesmulkinti grūdai, nesmulkinti riešutai ir džiovinti vaisiai be cukraus.

Avižos yra pagrindinė sveikos granolos sudedamoji dalis, todėl jos turėtų būti pirmoje ingredientų sąrašo dalyje. Visada rinkitės pilno grūdo avižas. Pilno grūdo avižos yra mažiau apdorotos ir turi daugiau skaidulų. Taip pat, kaip ir buvo minėta, sveikoje granoloje neturėtų būti rafinuotų cukrų, tokių kaip rudasis cukrus, cukranendrių cukrus, daug fruktozės turintis kukurūzų sirupas, ar rudųjų ryžių sirupas. Svarbu, kad ir nerafinuotas cukrus, pavyzdžiui, medus, kokosų cukrus, klevų sirupas, vis tiek yra pridėtinis cukrus ir neturėtų patekti į sudedamųjų dalių sąrašo priekį.

Sveikos granolos sudėtyje paprastai gausu sveikų nesočiųjų riebalų, gaunamų iš tokių ingredientų, kaip riešutai ir sėklos, o sočiųjų riebalų turi būti kuo mažiau. Žinoma, norėdami gauti maksimalią naudą sveikatai, rinkitės granolą, kurios sudėtis atitiktų jūsų specifinius maistinių medžiagų poreikius nulemtus amžiaus, lyties, gyvenimo būdo, nėštumo ar kitų veiksnių.

Sau tinkamiausią granolą galite rasti granolos e.parduotuvėje arba fizinėje parduotuvėje, kurią rasite paspaudę čia: https://goo.gl/maps/tDp95hwn5ZJiWp737.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.