Dėlionės vaikams: kokią naudą jos duoda?

Net ir suaugusiems labai dažnai patinka puzlės, kurios įvardijamos ne kaip smagi laiko praleidimo forma, tačiau taip pat ir kaip galimybė lavinti savo įgūdžius. Žinoma, vaikams įvairios dėlionės yra dar svarbesnės, kadangi mažieji dar tik bando pažinti pasaulį, ieško savo galimybių ribų, mokosi kasdien ir tam puikiai padeda specialios dėlionės.

Kadangi šiuo metu tokie žaidimai yra siūlomi net labai ankstyvame amžiuje, kai vaikui yra vos metai ir dar mažiau, reikia nuspręsti – ar verta jas įsigyti, kokias rinktis ir kaip mokyti mažylį dėlioti.

Dėlionės pagal amžių

Labai svarbu, kad dėlionės būtų pasirenkamos pagal tai – kokio amžiaus vaikui jos yra skirtos. Ne tik dėl saugumo, tai yra, detalių dydžio, tačiau taip pat ir dėl to, kad vaikui ne visada gali pavykti sudėlioti tokias dėliones, kurios yra skirtos  vyresnio amžiaus vaikučiams. Tuomet galima prarasti pasitikėjimą savimi. Atsakingas dėlionių pasirinkimas yra būtinas ir renkantis visada galite tartis su pardavėjais, kurie dažniausiai konsultuoja internetu.

Skatina atrasti sistemą

Dėlionių esmė yra paskatinti vaiką ieškoti dalių, kurios jungiamos viena su kita padeda tarsi kurti rezultatą, kurio yra siekiama. Faktas, kad kuo daugiau detalių bus sudėta – tuo didesnis stimulas yra dėlioti dar intensyviau ir galiausiai pamatyti – ką mums nori parodyti tam tikras paveiksliukas.

Dėlionių tipai

Džiugu, kad šiuo metu dėlionių pasiūla yra tokia plati. Kiekvienas gali rasti tokias, kurios jam labiausiai tinka, kurios dera vaikui ne tik pagal amžių, tačiau taip pat ir jo gebėjimus. Šiuo metu dažniausiai dėmesio sulaukiančios yra:

  • Kartoninių gyvūnų dėlionės.
  • Medinės dėlionės į tam tikrus rėmelius.
  • Magnetinės dėlionės.
  • Medinis rūšiuoklis.
  • Dėlionės skatinančios kūrybiškumą.
  • Atminties lavinimo dėlionės.
  • Ir t.t.

Nereikia vaiko apkrauti žaidimais, kurie galbūt jam neteikia džiaugsmo. Tai yra, vaikas pats turi nuspręsti – kada ir ką nori žaisti. Tik tokiu atveju nauda bus. Galiausiai, tik tokiu atveju per žaidimus vaikas išmoks naujus dalykus, lavins savo gebėjimus ir svarbiausia – smagiai  praleis laiką.

Dėlionės ir kiti lavinamieji žaislai parduodami internetu iš https://monti.lt.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.