5 patarimai, kurie leis ramiai pasiruošti šventėms

švenčių stalas
Photo by Nicole Michalou on Pexels.com

Daugelį neramina artėjančios svarbiausios metuose žiemos šventės. Tikrai nemažai daliai mūsų vien pagalvojus apie būsimas šventes pakyla streso lygis bei gali imti skaudėti galvą pradėjus mąstyti, kokius patiekalus teks gaminti, kaip šiais metais naujai puošti Kalėdų eglutę bei pats svarbiausias  rūpestis – dovanos sau bei artimiesiems.

Nors žiemos šventės yra visų pačios laukiamiausios, bet tam, kad jos nekeltų streso, būtina ruoštis šventėms iš anksto. Atrinkome penkis pačius svarbiausius patarimus, kuriais remiantis šventes šiais metais galėsite sutikti ramiau.

  1. Visą būsimų švenčių eigą planuokitės iš anksto. Susidėlioję būsimą veiksmų planą jausitės daug ramiau. Šį veiksmą atlikite kuo anksčiau, kad sutaupytumėte laiko, pinigų bei jėgų. Stebėkite, kokios šiuo metu skelbiamos akcijos parduotuvėse, ir pasinaudokite jomis. Darbų sąrašas tegul prasideda nuo šventinio stalo meniu, namų ruošos plano bei galiausiai jį užbaikite dovanų pirkimo planavimu. Nepamirškite prioritetų. Jie šiame sąraše yra ne mažiau svarbūs.
  2. Nepamirškite, kad esate ne vieni. Būtinai pasinaudokite namiškių pagalba. Juk į šventinį šurmulį turi įsitraukti ir patys mažiausi šeimos nariai, ir patys vyriausi. Tegul kiekvienas būna atsakingas už tam tikrus darbus, kuriuos turite susirašę veiksmų plane, apie kurį minėjome pirmame punkte.
  3. Svarbu pagalvoti ne tik apie būsimus darbus bei dovanas, bet ir nepamirškite įtraukti kuo įdomesnių veiklų, kurias dar galite nuveikti iki švenčių atėjimo. Nuvykite bent į keletą skirtingose šalies vietose esančias Kalėdų eglučių įžiebimo šventes, aplankykite vietinių gamintojų muges, išsirinkite bent keletą šventinių filmų, nuolat pildykite muzikos sąrašą ir degustuokite naujai kuriamus patiekalus.
  4. Artėjant švenčių šurmuliui daugelis svajoja, kaip per Šv. Kalėdas valgys dar niekada neragautus patiekalus ar nustebins artimuosius naujai atrastu deserto receptu. Visgi neskubėkite naujovių gaminti Kalėdų dieną ar dieną prieš ją, nes juk niekada nežinia, ar tikrai pavyks, ar recepte pateikiami kiekiai yra teisingi ir pan. Verčiau susiplanuokite meniu ir vadovaukitės senais patikrintais receptais bei atkreipkite dėmesį, kokios akcijos šiomis dienomis taikomos parduotuvėse, kad galėtumėte sutaupyti. Užsipirkite didesnį kiekį būtiniausių produktų, jei jie šiuo metu parduodami ypač gera kaina.
  5. Būsimos šventės yra laimė. Tad nepamirškite skirti laiko sau, savo mintis ir pasimėgavimu čia ir dabar akimirka.

Gražaus šventinio laukimo!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *