Įdomūs faktai apie saulės energiją

saulės energija

Saulės energija yra viena švariausių, ji paverčiama elektra naudojant saulės elektrinių modulius. Saulė gyvuoja 4,6 milijardų metų, temperatūra joje siekia 5,500 °C, ji 330 000 kartų didesnė už žemę, taigi ši didžiulė žvaigždė turi milžinišką energijos potencialą, kurį žmonija siekia vis geriau išnaudoti.

Įdomiausi faktai apie energiją, gaunamą iš saulės.

  1. Saulės šviesa užtrunka 8 minutes, kad pasiektų žemę ir keliomis sekundėmis daugiau, kad pasiektų saulės elektrinių modulius.
  1. Saulės energija matuojama kaip ir elektra – vatais. 1000 vatų sudaro 1 kilovatą (kW). 1000 kilovatų sudaro 1 megavatą (MW). 1000 megavatų lygu 1 gigavatui (GW).
  2. Didžiausia saulės elektrinė 2019 metais pastatyta Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Ją sudaro 3,2 milijardai saulės modulių, o galia siekia 1,2 gigavatus. Saulės energijos, paverstos elektra, šioje elektrinėje užtenka 90 000 gyventojų. Per metus jėgainės gaminama energija sumažina tokį išmetamų CO2 dujų kiekį, kokį išskiria 200 000 automobilių.
  3. Saulės energiją dabar galima naudoti oro kondicionieriams, karšto vandens pašildymui, dujoms ir naftai pakeisti bei elektrai gaminti. Tai pigus ir ekologiškas energijos šaltinis.
  4. Saulės elektrinių pagamintą nesunaudotą elektrą galima saugoti saulės baterijose, tačiau tai pakankamai brangus sprendimas, todėl dažniausiai jėgainės yra prijungtos prie miesto elektros tinklų ir jos perviršis saugomas tinkluose.
  5. Norint, kad iš saulės gaunama energija patenkintų visos žemės poreikius, reikėtų saulės modulius įrengti 191 000 kvadratinių mylių plote. Žemė turi 57 milijonus kvadratinių mylių. Taigi, turime pakankamai ploto tam, kad saulės energijos užtektų žmonijos poreikiams.
  6. Saulės elektrinės veikia tyliai, jos nesukuria pavėsio, skirtingai nei vėjo elektrinės, todėl jas patogiau įsirengti nuosavame žemės sklype ar ant stogo.
  7. Saulės modulių kaina pasauliniu mastu sumažėjo 80 % nuo 2008 metų.
  8. 1977 metais buvo beveik neįmanoma diegti saulės jėgainių, nes jų kaštai prilygo 77 JAV doleriams už vatą.
  9. Saulės energija nieko nekainuoja, tačiau iš jos gaminamos elektros kainą sudaro jėgainių įrengimas ir elektros perviršiaus saugojimas tinkluose.

 

Saulės energijos panaudojimas Lietuvoje: butams, namams, elektromobiliui ir net laivams

saulės energija 

Nėra tokio žemės kampelio, kuris nebūtų apšviestas saulės. Vienose valstybėse saulės spindulių yra mažiau, kitose – daugiau. Ilgus metus gyvavęs mitas, kad šalyse, kuriose yra šaltasis metų sezonas, saulės yra per mažai, kad ją būtų galima naudoti energijos gamybai, šiandien jau sugriautas. Tokiose šalyse, kaip Vokietijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, netgi Suomijoje saulės energija jau sėkmingai naudojama elektros gamybai, vandens pašildymui.

Lietuvoje saulės energetika sparčiai žengia į priekį. Nuolat koreguojami įstatymai, kad vis daugiau privačių žmonių ir gamybos verslo subjektų galėtų įsirengti saulės jėgaines, kurios saulės energiją paverstų elektra. 2020 metais buvo priimtas įstatymas, kuris leidžia kiekvienam gyventojui tapti elektros gamintoju ir vartotoju, o už nuosavą elektrinę – gauti kompensaciją. Gyvendamas bute, žmogus gali įsigyti nutolusią elektrinę saulės parke, o už 1 kW įsigytos galios, pateikęs prašymą gautų 323 eurų paramą. Prašymą reikia pateikti iki šių metų liepos 31 dienos. Tai pasaulyje precedento neturintis mūsų šalies sprendimas. Iki jo, norintys gauti paramą saulės energiją naudojančioms elektrinėms, galėjo jas įsirengti tik ant nuosavo žemės sklypo ar namo stogo.

Saulės energija ne tik namams, bet ir elektromobiliams

Skaičiuojama, kad per 10 metų Lietuvoje kas dešimtas automobilis bus varomas elektra. Tą lemia valstybės teikiama parama elektromobilio įsigijimui, seno automobilio atidavimui bei saulės jėgainėms. Jeigu elektromobilis būtų varomas iš saulės energijos pagaminta elektra, važiavimas juo būtų beveik nemokamas, elektros kaštai sumažėtų tris kartus, o nuolat kylant elektros kainoms – ir daugiau. Reikėtų turėti nuosavą įkrovimo stotelę, kuri būtų pajungta į vieną skydelį su saulės jėgaine bei elektros tinklais. 5 kW galingumo jėgainės ant nuosavo namo stogo ar žemės užtektų nuvažiuoti 30 000 kilometrų per metus su elektromobiliu. Didesnės nei 5 kW saulės jėgainės pagamintos elektros užtektų ir kitiems šeimos poreikiams.

Projektų, kuriuose būtų sumaniai naudojama saulės energija švarios elektros gamybai Lietuvoje vis daugėja. Vienas iš tokių, neseniai Trakuose ir Klaipėdos Danės upėje pasirodęs laivas katamaranas, ant kurio stogo įrengi saulės moduliai generuoja elektrą.

 

Elektrikas Klaipėdoje: ką reikėtų žinoti prieš samdant?

elektrikas Klaipėdoje 

Daugelis žmonių įrenginėdami būstą vis dar galvoja, jog viską gali pasidaryti patys ir imasi neįtikėtinų darbų: kloja plyteles, klijuoja tapetais sienas, dažo tvoras… Jei esate itin darbštūs ir turite tam gyslelę, gali būti, jog sutaupysite pinigų ir gražiai įsirengsite namus. Deja, dažnu atveju darbai būna atlikti nekokybiškai, juos reikia perdaryti, tad taip ne tik nesutaupote, bet ir išleidžiate dvigubai daugiau. Ypatingai atsargiems reikėtų būti kalbant apie elektros instaliacijas ir kitus panašius darbus. Bandydami juos atlikti patys arba prašydami dėdžių paslaugų, galite pasidaryti sau meškos paslaugą.

Ne visi geba gerai apskaičiuoti reikalingą elektros energijos kiekį, numatyti tikslų elektros lizdų skaičių ar jų įrengimo vietas. Suklydus pradinėse stadijose, vėliau sumontuoti papildomus elektros lizdus bus sunku, tai reikalaus daug darbo, turėsite darkyti jau suplanuotą interjerą. Kad viskas vyktų nepriekaištingai, geriau kreipkitės į specialistus. Suprantame, kad gerą profesionalą rasti sunku, tačiau žinant pagrindinius kriterijus, galite supaprastinti šį procesą. Šįkart aptarsime paiešką, jeigu jus domina konkrečiai elektrikas Klaipėdoje. Ką reikėtų žinoti prieš jį samdant?

Geras meistras niekada nebūna laisvas

Jei jus domina elektrikas Klaipėdoje, vertėtų atsiminti auksinę taisyklę, teigiančią, kad geras meistras niekada nebūna laisvas. Jeigu išsiuntėte keletą užklausų skirtingiems elektrikams ir pasitaikė tokių, kurie atsakė iškart ir darbus gali pradėti tuoj pat, būkite atsargūs. Tai gali reikšti du dalykus: šis elektrikas Klaipėdoje yra savamokslis ir tai jam tik būdas užsidirbti papildomų pajamų, arba tai ne itin geras specialistas, todėl jo niekas kitas nesamdo. Todėl prieš pradedant bendradarbiauti vertėtų paieškoti rekomendacijų apie šiuos žmones, pasiklausinėti buvusių klientų, kaip jiems sekėsi su jais bendradarbiauti.

Pirmiausia – apžvalga

Dar vienas būdas patikrinti, ar jūsų pasirinktas elektrikas Klaipėdoje iš tiesų yra geras – pakviesti jį į namus apžiūrėti jų būklę. Jeigu jis tai padaryti atsisakys, tai gali reikšti, kad žmogus į darbą žiūri atmestinai arba iki galo neįsigilina į patikėtas užduotis. Tik išanalizavus projektą ir jį įvertinus gyvai, elektrikas gali pasakyti, kaip protingai sudėti jungiklius ir kištukinius lizdus.

Kur ieškoti?

Dažnas nelabai žino, kur turėtų ieškoti tokių specialistų kaip elektrikas Klaipėdoje. Vienas patikimiausių būdų – platforma Paslaugos.lt. Čia prisijungę įvairių sričių atstovai, kurie teikia savo paslaugas, todėl elektriką atsirinkti galėsite pagal pageidaujamus kriterijus ir įvertinę jų prisistatymą, atliktus darbus ar profesionalumą bendraujant.

Štai iš ko susideda elektros kainos

elektros kainosDaugeliui įdomu, kaip galima optimizuoti elektros energijos suvartojimą. Tačiau ar kada pamąstėte, iš ko susideda elektros kaina?

Ieškant informacijos dėmesį patraukia Elektrum Lietuva elektros kainos. Nepriklausomas tiekėjas aprašo tai, kas žmonėms svarbu. Skaitykite toliau ir jūsų žinių bagažas taps didesnis.

Elektros kaina kinta

Elektros kainos tema dinamiška. Kodėl? Nes tarifai kinta. Jie nestovi vietoj penkiasdešimt metų. Tai, kad kitimas vyksta, yra teiginys. Ir tas teiginys skatina kelti klausimą „Kodėl?“ Taip pat kyla klausimas, kas apskritai tuos skaičius sudaro. Juk tai negali būti tiesiog padriki rodmenys, skirti, kad vartotojai galėtų palengvinti piniginę.

Elektros kainos ir verslas

Interneto svetainėje Elektrum Lietuva elektros kainos įmonėms taip pat pristatomos ne kaip sustabarėjusios. Atskleidžiama ir tai, iš ko skaičiai susideda. Pasirodo, vieną dalį nustato valstybinės įstaigos. Kita dalis – nepriklausomų tiekėjų uždavinys. Vaidmuo tenka ir mokesčiams. Akcentuojami ir laisvosios elektros rinkos privalumai. Elektrum.lt verslo pasaulio atstovams parodo kryptį. Tokią, kuri leidžia eiti optimalių išlaidų ir gero pelno keliu.

Reikšmė

Norite padaryti pertraukėlę, atsipūsti nuo kalbų apie skaičius ir ramiai pafilosofuoti? Gerai, galime padiskutuoti apie elektros energijos vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Žodis „pafilosofuoti“ čia tinkamas, nes imdami gilintis į žmonių įpročius bei poreikius prieiname prie istorijos, taip pat imame mąstyti apie tokius dalykus kaip darbo procesai, esmė ir t. t. Taigi, galima teigti, jog Elektrum Lietuva elektros kainos klausimas nėra pernelyg nutolęs nuo filosofinių minčių apie gyvenimo prasmę. Nėra nutolęs nuo pasaulio istorijos temos. Ir itin artimas ekonomikai.

Vėl prie skaičių

Galima tęsti pokalbį apie skaičius. Jei įmonė per mėnesį uždirbtų 2 tūkst. Eur, o elektros sąnaudos siektų 2,5 tūkst. Eur, situacija neatrodytų viliojanti. Todėl Elektrum Lietuva elektros kainos yra tokios, kad veikla būtų vykdoma finansiškai efektyviau. Pelnas skaičiuojamas tada, kai pajamos didesnės už išlaidas.

Individualūs planai

Kad verslas gyvuotų, reikalingi protingi sprendimai. Protingo sprendimo pavyzdys – skirtingi planai skirtingiems vartotojams. Tokiu būdu išlaidų klausimas tampa mažiau opus, o sąnaudos atrodo optimalios. Tai galima vertinti kaip lankstumą – tiekėjai neapsiriboja kuo nors itin konservatyviu ir yra atviri idėjoms.

Priežastys

Dar reikėtų paminėti, kodėl elektros kainos kinta. Iš ko susideda, jau aptarėme. Apie tai, kad apskritai kinta, taip pat šnekėjome. O kodėl vyksta kitimas? Jį lemia tokie faktoriai kaip perdavimo pajėgumai ar pasauliniai veiksniai (pvz., politinė situacija). Dinamika elektros energijos rinkoje neišvengiama. Ir nesunku suprasti, kodėl.

 

Kad ir kokia kaina suraityta popieriuje, svarbu, kad elektros energija būtų tiekiama be trikdžių. Tai aktualu ir buitiniams vartotojams, ir verslui. Sklandų tiekimą galima pavadinti kokybiška paslauga. Na, o kokybės ir kainos santykis – teigiamai vertinamos paslaugos apibūdinimas.