Durų furnitūra – kaip pasirinkti?

rankenėlės 

Kaip patikrinti, ar įsigyti baldai yra kokybiški, o meistrai darbą atliko nepriekaištingai? Vienas būdų įvertinti jų funkcionalumą – baldų furnitūra. Ypatingai svarbi dalis yra durys ir jų furnitūra, nuo kurios paprastai priklauso, kaip baldai varstysis, atsidarys, užsidarys ir kaip ilgai jie tarnaus. Kaip pasirinkti durų furnitūrą ir kokių dalių ieškoti?

Durų furnitūros dalys

Pagrindinės durų furnitūros dalys yra rankenėlės ir vyriai. Nuo vyrių priklauso tai, ar ateityje durys girgždės, nepradės varstytis pačios, užsikirtinėti, pradėti kliudyti slenkstį ar grindis. Jei pasirinksite tinkamus vyrius, ateityje durys varstytis sklandžiai ir nereikalaus didelės priežiūros.

Rankenėlės atlieka ir estetinę, ir praktinę funkciją. Renkantis reikia atkreipti dėmesį į abi. Kad jos puikiai derėtų prie bendro stiliaus, pasistenkite, kad rankenėlių forma ir spalva atitiktų pasirinktą durų medžiagą. Taip pat nepamirškite įvertinti jų patogumo, praktiškumo. Kartais rankenėlės gali būti labai dailios, tačiau nepatogios, pavyzdžiui, greitai susitepti, turėti per aštrius kampus, kurie raižo odą ir pan. Jei negalite patys nutarti, ar pasirinkimas bus tikrai geras, galite pasikonsultuoti su interjero dizaineriais, meistrais ar parduotuvės konsultantais.

Kur įsigyti?

Nors durų furnitūros pasirinkimas šiandien rinkoje yra pakankamai platus, tai ne visada yra didelis privalumas. Dažnai žmonės įsigyja nereikalingų dalių arba nusiperka tokios durų furnitūros, kuri nėra tinkamai pritaikoma pagal jų idėjas ar poreikius. Sėkmę lemia tinkamos parduotuvės pasirinkimas. Geriausia, jei tai specializuota parduotuvė, o ne didieji prekybos centrai, kuriuose galima rasti visko, tačiau prekių kokybė yra abejotina. Puikus pavyzdys – „Joldija“. Tai daugiau nei 26 metus veikianti įmonė, kurios pagrindinė veiklos kryptis ir yra prekyba baldų furnitūra bei tvirtinimo detalėmis baldų gamybai. Kreipiantis į specializuotą parduotuvę galite būti tikri, kad jų atrenkamos prekės yra geros, patikimos ir gausite visą reikiamą pagalbą. Skirtingai nei prekybos centruose, kuriuose galima rasti visko, o konsultantai nieko nežino, čia dirba baldų ir durų furnitūrą išmanantys specialistai, kurie padės pasirinkti geriausią variantą.

 

 

 

 

 

Kaip paversti savo namą išskirtiniu?

lauko durysNoras būti išskirtiniais šiomis dienomis yra apakinęs praktiškai visus žmones, nors, deja, būti išskirtiniais pavyksta tikrai ne visiems. Ir taip dažniausiai yra dėl to, jog žmonės galimybių išsiskirti ieško tose pačiose srityse, kai tuo tarpu nemaža žmonių dalis pamiršta apie vieną iš geriausiai juos reprezentuojančių dalykų, galinčių padėti formuoti savo įvaizdį – namus. Būtent apie tai, kaip galite paversti savo namą išskirtiniu, šiandienos tekste ir kalbėsime.

Netradiciškai formuokite savo stogą

Namo stogas yra iš toliausiai pastebima jo dalis, kas puikiai atspindi faktą, jog išsiskirti per šią prizmę ir būti pastebėtam yra ko gero lengviausia. O tai padaryti gali leisti namo stogo formavimas netradicinėmis formomis. Dažniausiai norėdami išsiskirti per šią prizmę žmonės renkasi įvairias unikalaus tipo stogo dangas, kurios dažniausiai yra gaminamos pagal specialų užsakymą. Visgi, toks pasirinkimas finansiškai tikrai nėra draugiškas, ko pasekoje neretai žmonės bando išsiskirti ir per dar vieną stogo elementą – kaminą. Kaminai turi tam tikrus reikalavimus kalbant apie savo storį ir aukštį, bet tai atitikus toliau jūsų nevaržo absoliučiai jokie apribojimai, ko pasekoje aukščiausią savo namo tašką galima paversti kažkuo unikaliu, kas leis jums reprezentuoti save kaip inovatyvių pažiūrų žmogų, nebijantį ne tik naujovių, bet ir išskirtinumo.

Lauko durys – lengviausias būdas išsiskirti

Taip, kaip ir minėjome, namo stogas yra iš toliausiai matoma namo vieta, ko pasekoje išsiskirti būtent per šią prizmę yra pakankamai nesunku. Visgi, faktas, jog žmonės tikrai ne visada atkreipia dėmesį į namo stogą, kai tuo tarpu yra viena jo dalis, į kurią dėmesį atkreipia praktiškai kiekvienas jo svečias – kalbame apie paradines namo duris. Tai yra pagrindinis kiekvieno namo įėjimas, į kurį dėmesį atkreipia absoliučiai kiekvienas žmogus, patenkantis į jūsų namus, tad jei norite kažko tikrai nesunkiai pastebimo – tai įdiegti būtent lauko duryse yra geriausias pasirinkimas.

Norėdami nedidelių išlaidų galite stengtis išsiskirti ne pačiomis durimis, o tuo, kas yra aplink jas – galite vienaip ar kitaip dekoruoti aplink duris esančią namo sieną ar erdvę aplink jas papuošti įvairiausių dailių augalų gausa, kuri sukurs išties puikią atmosferą bei įsimintiną įspūdį. Visgi, jei turite kiek didesnį finansinį bagažą, kurį galite skirti šiam tikslui, patartina investuoti ne į aplinką aplink paradines namų duris, bet į būtent jas. Taip, žmonės pakankamai dažnai tokiu atveju stengiasi rinktis netradicinę medieną ar netradicinius durų raštus, bet faktas, jog tokios detalės bus ganėtinai greitai pamirštamos, tad jei norite išties efektingo reginio, galvokite apie kažką kardinalesnio. Geriausiai įvairių idėjų semtis padeda konsultacijos su duris gaminančiais žmonėmis, su kuriais pasidalinę savo viziją turėsite galimybę išgirsti pasiūlymų tiek apie netradicines durų formas, tiek ir apie įvairius įpjovimus/išpjovimus ar įvairių formų integraciją duryse, kurios leis galutiniame rezultate išgauti maksimaliai įspūdingą efektą. Taip, efektingumu išsiskirs ir finansinė tokio darbo išraiška, bet faktas, jog norint išsiskirti iš kitų žmonių būtent per laukinių durų prizmę, toks pasirinkimas yra tiesiausias kelias į norimą rezultatą.