Šeši žingsniai norint įsirengti rekuperaciją
Rekuperatoriaus pranašumai
Vėdinimas yra būtinas visuose šiuolaikiniuose namuose. Kai namai statomi atsižvelgiant į energijos vartojimo efektyvumą, jie yra sandariau uždaromi oru nei vidutinis pastatas, todėl jiems reikalingas grynas oras, paskirstytas per visus namus. Centrinė vėdinimo sistema išstumia sustingusį orą iš patalpų, kuriose yra daug drėgmės, pvz., Vonios kambarių ir virtuvių, tuo pačiu metu tiekdama gryną orą į gyvenamąsias zonas ir miegamuosius. Centrinėje ventiliacijoje taip pat galima filtruoti lauko orą, kad būtų pašalintos dalelės, alergenai ir cheminiai teršalai. Rezultatas yra gerai paskirstytas, gaivus, švarus oras.
Visi namai moka už ventiliaciją, nes oras, kuris patenka pro plyšius ir angas, turi būti šildomas arba aušinamas. Labai sandari konstrukcija kartu su centrinėmis vėdinimo sistemomis suteikia galimybę pašildyti įeinantį orą perduodant šilumą iš išeinančio oro srauto. Šilumos keitiklis gali sugauti nuo 70% iki 95% tos šilumos, kad sumažėtų energija, reikalinga įeinančiam orui šildyti – tai, kas ypač vertinga šaltesnio klimato sąlygomis.
Šilumos rekuperatoriai: 6 žingsniai į sėkmę
Nors HRV įranga yra gerai suprojektuota ir patvari, technologiją vargina prasta montavimo praktika, dėl kurios sumažėja jų vertė. „Per visus mano ŠVOK pramonės metus, – sako Manclarkas. „Niekada nemačiau nieko panašaus į HRV.“ Štai šeši sėkmės žingsniai renkantis ir montuojant HRV.
1) Apskaičiuokite reikalingą oro srautą
Bet kokio tipo vėdinimo sistemų gryno oro srautas apskaičiuojamas pagal nacionalinį standartą, vadinamą ASHRAE 62.2 – 2010, atsižvelgiant į tiek keleivių skaičių, tiek į kondicionuojamą namo grindų plotą. Paprasta lygtis eina taip:
keleiviai x 7,5 + kondicionuojamo grindų ploto kvadratinės pėdos x 0,1 = vėdinimo greitis CFM
Taigi keturiems žmonėms, gyvenantiems 2000 kvadratinių pėdų namuose, reikia nuolatinio oro srauto
(4 x 7,5) + (2000 x 0,01) = 50 cfm
Ši formulė priartins jus prie pakankamai arti, tačiau, jei norite būti dar tikslesni, yra sudėtingas internetinis skaičiuotuvas, leidžiantis gauti išsamius duomenis tikslesniems rezultatams gauti.
2) Pasirinkite efektyvią įrangą
ŽSV turi vidinius ventiliatorius, kurie veikia daugybę valandų per dieną ir kartais nepertraukiamai. Turėtumėte pasirinkti modelį, kuris užtikrintų reikiamą oro srautą, kartu sunaudodamas kuo mažiau energijos. HRV turi būti patikrinta ir sertifikuota Šildymo ir vėdinimo institute. Daugelis gamintojų pateikia šiuos bandymų rezultatus savo produktų literatūroje. Puikus būdas palyginti produktus yra internetinė HVI sertifikuotų produktų katalogo versija.
Norėdami pasirinkti efektyvų modelį, pirmiausia HVI kataloge raskite protingo atkūrimo efektyvumo (SRE) stulpelį. Tai rodo, kaip efektyviai įrenginys perduoda šilumą tarp oro srautų. Ieškokite mažiausiai 80% SRE. Ši vertė aiškiai parodyta duomenų bazėje. Tada turėsite apskaičiuoti, kaip efektyviai įrenginys judina orą. Tai vadinama efektyvumu ir išreiškiama cfm už vatą. Nors šis skaičius duomenų bazėje nerodomas, galite lengvai jį apskaičiuoti, padalydami grynąjį oro srautą (CFM) iš sunaudotos energijos (vatais). Norite, kad efektyvumas būtų ne mažesnis kaip 1,25 cfm už vatą.
3) Raskite išmetimo taškus
Kadangi idėja yra pašalinti iš namo drėgną, nemalonų orą, kiekviename vonios kambaryje, virtuvėje, namų apyvokos kambaryje ir kitose aukštos drėgmės vietose suraskite pasenusio oro šalinimo taškus. Tai leidžia atgauti šilumą iš namų, kuriuose drėgmė ir kvapai yra gausiausi. Šiuose kambariuose HRV gali pakeisti vietoje esančius ventiliacijos (ištraukiamuosius) ventiliatorius, kad sutaupytų pinigų ir užtikrintų malonesnę aplinką. Jei namų savininkai mėgsta garų dušą, tačiau vengia rūko veidrodžio, HRV papildymui galima įrengti standartinį vonios ventiliatorių.
Išmetimo taškas, esantis netoli virtuvės, turėtų būti ne mažiau kaip šešių pėdų atstumu nuo virimo paviršiaus. Šis išmetimo taškas yra skirtas pašalinti bendrą drėgmę ir maisto gaminimo kvapus. Nors HRV nėra skirti visiškai pakeisti gartraukį, kai kuriais atvejais naudojant HRV virtuvėje, gali būti įmanoma pašalinti išorinį gartraukio vėdinimą ir naudoti jį tik recirkuliacijos režimu. Kaip ir vonios kambario ventiliacijos metu, keleivių įpročiai gali diktuoti standartinį gaubtą virtuvėje, kad būtų pašalinta drėgmė ir kvapai.
4) Suraskite šviežio oro tiekimo taškus
Norint maišyti gryną orą visame name, tiekimo taškai turėtų būti išdėstyti dideliu atstumu nuo išmetimo taškų. Miegamieji ir gyvenamieji kambariai yra geras pasirinkimas. Nors šilumnešis atgaivina gaivų orą, jis paprastai būna šiek tiek žemesnis nei kambario temperatūra, todėl stenkitės, kad keleiviai nepakenktų pučiant orą tiesiai į juos. Įveskite gaunamas ventiliacijos angas aukštai ant sienos, kad jos susimaišytų su šiltu oru ir nepastebėtų. Į miegamąjį įnešus šviežio oro į spintą, galima švelniai maišyti su kambario oru. Be to, jis turi papildomą pranašumą, nes padeda drabužiams kvepėti gaiviai ir švariai!
5) Sukurkite specialų kanalų sistemą
Dauguma ekspertų sutinka, kad ŽTSV geriausia turėti savo kanalų sistemą. Jei namuose yra hidrono šilumos arba be kanalų šilumos siurbliai, tai vienintelis pasirinkimas. Tokiu atveju HRV maišo orą visame name. Tačiau namuose, kuriuose yra priverstinės oro šildymo ir aušinimo sistemos, galima naudoti šiuos kanalus. Tai taupo lėšas medžiagoms ir darbo jėgai bei leidžia gerai paskirstyti gryną orą. Norint integruoti ŽSV su priverstinio oro sistemomis, reikia kruopštaus planavimo, tinkamo valdymo ir patikimo įrengimo praktikos. „Manclark“ išsamiai aptaria šiuos klausimus mūsų serijos 2 dalyje: Šilumos regeneravimo ventiliatorių integravimas su gyvenamųjų oro ventiliatoriais.
6) Pasirinkite HRV arba ERV
Aukščiau pateikta informacija taikoma tiek HRV, tiek ERV, kurie vienodai gerai veikia daugumoje klimato zonų. Tačiau kuo skiriasi šilumos grąžinimo ventiliatorius (HRV) ir energijos regeneravimo ventiliatorius (ERV)? Pagrindinis skirtumas yra tas, kad HRV perduoda tik oro temperatūrą tarp išeinančio ir gaunamo oro srautų. Inžinieriai tai vadina protinga šiluma. Tai šiluma, kurią tiesiogiai jaučiate kaip oro temperatūros pokyčius. Bet ore visada yra šiek tiek vandens garų, o tie garai taip pat sulaiko energiją. ERV perduoda protingą šilumą plius nemažą kiekį vandens garų tarp įeinančio ir išeinančio oro srautų kartu su energija tuose garuose – savybė, vadinama entalpija. Kadangi ERV fiksuoja šią papildomą energijos formą, jų efektyvumo reitingai paprastai yra aukštesni nei HRV.
Bet palauk! Ar ventiliacija nėra skirta pašalinti drėgmę iš namų? Kodėl turi prietaisą, kuris grąžina dalį vandens garų? Kai kurie klimatai yra labai sausi ir jiems bus naudinga ši ERV savybė. Tai gali būti naudinga daugelyje Amerikos vakarų vidaus rajonų. Amerikos pietryčiuose padėtis yra atvirkštinė, tačiau vis dar tinka ERV. Čia patalpų oras buvo sausinamas, todėl vėdinimas patektų į išorės orą su daug didesne santykine drėgme. Tokiu atveju ERV pašalina drėgmę į išorę ir padeda palaikyti mažesnę oro drėgmę patalpose.
Šie du pavyzdžiai gali atrodyti prieštaringi. Vienu atveju namuose palaikoma drėgmė, o kitu atveju – pašalinama drėgmė. Tačiau abiem atvejais vandens garai šokinėja per šerdį, iš drėgnesnio oro srauto į ne tokį drėgną oro srautą ir grįžta ten, iš kur jis atsirado. Laikantis pagrindinės fizikos, vandens garai juda iš didesnės koncentracijos į mažesnę.
Jei atliksite šiuos šešis veiksmus, norėdami pasirinkti tinkamą įrangą, eisite teisingu keliu, kad pasiektumėte geresnę oro kokybę patalpose ir padidintumėte energijos vartojimo efektyvumą.