Patarimai, padėsiantys tiems, kurie bando gyvūną pripratinti prie sauso maisto
Nors nuomonių apie sausą maistą augintiniams yra įvairiausių, dažnas šeimininkas nori savo gyvūną pripratinti prie šios rūšies ėdalo. Dilema iškyla tuomet, kai augintinis nenoriai valgo ir išreiškia norą visai kitiems maisto tipams. Kokiais būdais tada vertėtų bandyti gyvūną pripratinti, nesukeliant jam didelio šoko dėl staigių pokyčių?
Maišykite sausą maistą su šlapiu
Jei Jūsų gyvūnas dievina šlapią ėdalą ir visada išgirsta, kuomet jam atidaroma nauja konservų skardinė, reikėtų išnaudoti šį ypatumą. Kadangi tiek kates, tiek šunis taip traukia šlapio maisto kvapas, tikėtina, kad šį sumaišius su sausa maisto dalimi, jie nė nenetuoks, kad čia yra paslėpta kažkokia gudrybė. Sausas maistas sušlaps nuo konservuose esančios pakankamai didelės vandens koncentracijos, o ir gyvūno virškinimo sistema padėkos. Tokiu principu ir vertėtų vadovautis, vis mažinant konservų dalį dubenėlyje. Žinoma, kad ir šlapias maistas turi būti maistingas – būtent Aatas konservai yra prieinamas pasirinkimas, kurio skonių gausa pritrauks bet kurį augintinį.
Dar viena puiki alternatyva – vandens įmaišymas
Palaikius sausą maistą vandenyje augintiniui jis primins šlapią ėdalą, todėl daug labiau vilios pasimėgauti būtent šita nauja maisto porcija. Taip išryškinama ne tik maisto struktūra, bet ir kvapas. Be to, tai gana puikus patarimas ir todėl, nes dauguma mūsų augintinių negauna pakankamai vandens, valgydami vien sausą maistą. Dehidratacija gali susilpninti imuninę sistemą, gyvūną padarant labiau pažeidžiamą ligoms. Taigi galima teigti, kad tokiu sprendimu nušausite du zuikius vienu šūviu – galėsite pirkti neretai pigesnį sausą maistą ir garantuosite pakankamą vandens kiekį gyvūno organizme.
Rinkitės kokybiškas prekes
Net jei norite gyvūną šerti sausu maistu dėl finansinių aplinkybių, nereikėtų kardinaliai keisti veterinaro rekomenduotų brangesnių maisto prekių į prekybos centruose sudėtus produktus. Bet koks pokytis turi būti laipsniškas. Galų gale, svarbu atsižvelgti į sudėtį, ne tik į kainą. Maistas, kurio sudėtyje gausu grūdinės kilmės ingredientų, turėtų būti vengtinas. Reikia atsižvelgti į mūsų augintinių prigimtį – ir katės, ir šunys yra gyvūnai, kuriems mėsa yra mitybos pagrindas. Tai reiškia, kad baltymų pilnas maistas labiau trauks gyvūną, nei tas, kuriame gausu angliavandenių. Tokių produktų vertėtų ieškoti specifinėse gyvūnų prekių parduotuvėse, kad ir, pavyzdžiui, čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/sausas-maistas-. Pilnavertiška mityba gyvūnui gali būti sukurta naudojant tiek šlapią, tiek sausą maistą, o augintinio pripratimas taip pat yra tinkamų pasirinkimų rezultatas.
Ką daryti, jei gyvūnas vis tiek valgo nenoriai?
Pagalvokite – ar kaltas tikrai maistas? Galbūt vertėtų apsilankyti pas veterinarą, kuris aiškiai pasakys, ar gyvūnas tiesiog atsisako konkrečios maisto rūšies, ar turi sveikatos problemų. Dauguma šeimininkų pamiršta, kad augintinio apetito sumažėjimas gali būti ne tik principais, bet ir organizmo būkle paremta aplinkybė. Veterinaras ne tik padės nustatyti problemą, bet ir rekomenduos tam tikrą maisto rūšį, kuri tinka būtent Jūsų gyvūnui. Atminkite, kad kiekvienas gyvūnas yra unikalus tiek veisle, tiek charakteriu, tad net tokios paprastos priežastys, kaip, tarkim, vištienos nemėgimas, gali būti Jūsų ilgai ieškotas atsakymas, kodėl sunku augintinį pripratinti prie naujo maisto.