Kokią naudą teikia saulės kolektoriai jūsų namams?

saulės kolektorius

solartribune.com nuotr.

Vis dažniau girdime apie alternatyvus namų šildymo būdus, kadangi daugelis žmonių neretai yra nepatenkinti didelėmis standartinio šildymo kainomis. Ne išimtis ir karštas vanduo – žmonės ieško alternatyvų, kaip padaryti, kad ne tik už karštą vandenį, bet visą šildymą mokėti pigiau. Dabar yra išmanus sprendimas, padėsiantis jums sutaupyti daug pinigų. Nuvykę į priemiesčius ar rajonus, kuriuose yra gerokai daugiau privačių namų nei daugiabučių, jūs greitai suprasite, apie ką mes kalbame – tai saulės kolektorius, padėsiantis jums sutaupyti ne tik tada, kai saulė švies.

Kaip šis įrenginys veikia?

Išgirdę apie saulės kolektorių, dažnas žmogus pagalvoja – o kam to reikia Lietuvoje, kur saulė šviečia ne pernelyg dažnai? Galbūt tokioje šalyje, kur visuomet šviečia saulė ir oras yra vasariškas, iš saulės kolektoriaus būtų gerokai daugiau naudos? Tai nėra visiškai tiesa. Mokslininkai nustatė, kad saulės kolektorius gali jūsų namams suteikti daug naudos net ir žiemos metu, ypač kai būna speigas – speigo metu dažnai pasirodo saulė ir saulės kolektoriai taip įsikrauna.

Visgi, prisiminkime pasakojimus, kaip žmonės gali įdegti būdami prie jūros, nors ir tą dieną nešviečia saulė. Taip pat prisiminkite, kiek kartu buvo, jog įlipę į savo mašinos salono vidų jūs jautėte, kad ten ganėtinai tvanku, nors tą dieną taip pat visiškai nešvietė saulė. Ką gi, mes šiuos du pavyzdžius pateikėme, norėdami iliustruoti tai, kaip veikia saulės kolektorius – jis taip pat gali sėkmingai pakrauti energiją net ir vėjuotą arba debesuotą dieną.

Savaime suprantama, geriausias įkrovimas bus tokiu atveju, jeigu saulės yra daug, tačiau kaip jau minėjome, ir priešingu atveju saulės kolektoriai padės jums sutaupyti nemažai pinigų. Automatinė sistema gali įjungti dujinį katilą, jeigu saulės kolektorius jau visiškai išsieikvojęs. Visgi, reikia pripažinti, kad labai retai būna tokių situacijų, kad saulės kolektoriai nesuteiktų nei kiek šilumos energijos jūsų namams. Priešingai, specialistai paskaičiavo, kad privačių namų gyventojai Rytų Europoje, turėdami saulės kolektorius savo namuose, gali sutaupyti apie 70 procentų išlaidų, kurias įprastai turėtų pakloti už karšto vandens šildymą. Be abejo, naudą pajusite ir mokėdami bendrai už šilumos sąskaitas – turėdami kokybiškus saulės kolektorius, jūs galite sutaupyti apie trisdešimt procentų įprastų išlaidų.

Iš ko sudarytas saulės kolektorius?

Tai įrenginys, kurio dalis yra nerūdijantis plienas bei šilumnešis, kuris priima šilumą iš saulės. Taip pat yra kolektorius, kuris padeda šilumnešį pumpuoti su cirkuliaciniu siurbliu. Cirkuliacinio siurblio procesai yra tokie – jis pumpuoja šilumnešį per boilerį arba šilumos kaitinimo varikliuką, o ten jau įkaitinta energija yra perduodama per vandenį. Kartais būna taip, kad be specialaus nustatymo vanduo nepasiekia reikiamos temperatūros, tačiau visuomet galima pasinaudoti elektriniais šilumokaičiais, kurie padės jūsų vandeniui pašilti iki reikiamos temperatūros per trumpą laiką.

O visus šiuos saulės kolektoriaus elementus galima valdyti per patogų valdymo pultą, kur galėsite atskirai valdyti cirkuliacinį siurblį, kurį nors iš vožtuvų, papildomus šilumokaičius. Valdymas yra gan paprastas ir patogus, tad lengvai atrasite patogiausią saulės kolektoriaus parinktį.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *