Kaip kilimai gali pakeisti kambario vaizdą?
Kilimas yra puošmena, kurią reikia derinti su baldais ir interjeru. Nors kilimėliai dažnai laikomi tik estetinėmis detalėmis, jie atlieka ne vieną praktinę funkciją – suteikia šilumos ir slopina garsą. Tad kaip išsirinkti tinkamiausią kilimėlį, priderinti jį prie namų įvaizdžio ar paversti unikalia, autonomiška detale?
Įprasta, kad kambaryje yra kilimėlis – atrodo, kad to užtenka?
Tačiau siekiant originalumo ir nepamirštamo įspūdžio, kilimėlį galima sluoksniuoti. Pasirinkite mažesnius, panašios spalvos, rašto ar tekstūros kilimėlius ir sudėkite juos kaip dėlionę, apvalus kilimas tiks labiausiai. Dažna klaida perkant kilimėlį – pasirenkamas per mažas dydis. Nors namo gyventojų estetika ir kambario interjeras yra gana asmeniškas dalykas, žmonės dažnai mano, kad kilimėlis kambario viduryje yra per mažas, kad atrodytų gerai ar stilingai. Nesijaudinkite, kad didelis kilimėlis užgožia gražias grindis – tinkamai pasirinkus, kilimas tik pabrėš bendrą vaizdą. Prieš einant į prekybos centrą rinktis kilimėlio, reikėtų pasimatuoti kambario baldus, kuriame kilimas bus pastatytas. Rekomenduojama, kad bent jau priekinės baldų kojelės tokioje patalpoje kaip svetainė ar valgomasis „stovėtų“ ant kilimo. Taip sukuriamas bendras ir jaukus įspūdis apie kambarį ir jo detales. Kilimėliai dažniausiai atitinka kambario formą – kvadrato arba stačiakampio. Toks kilimas sukurs patalpoje tvarkos pojūtį ir visada yra teisingas pasirinkimas. Tačiau šiandien kilimai būna įvairių formų – nuo apvalių iki keistai asimetriškų. Neįprastos formos kilimas tikrai taps kambario akcentu ir gali pagyvinti interjerą. Tik reikia išdrįsti išbandyti ir eksperimentuoti.
Nepamirškite švaros ir mados
Švara ir mada rūpi visiems, tačiau kaip tai suderinti su kilimais, ar juos reikia dažnai valyti, ar juose nesikaupia dulkės? Kilimai gaminami iš skirtingų medžiagų, todėl reikalauja tinkamos priežiūros. Kad kilimėlis tinkamai atrodytų daugelį metų, jį reikia tinkamai išvalyti ir prižiūrėti. Nors kilimai dažnai siurbiami ir valomi specialiais būdais, juos reikėtų itin kruopščiai valyti bent kartą per metus – ant kilimų gali kauptis dulkės, plaukai ir galimi alergenai, todėl įprastinės priežiūros kartais neužtenka. Kilimėlis – tai kambario detalė, su kuria lengva žaisti, eksperimentuoti ir išbandyti įvairius variantus. Kilimas kambaryje geriausiai atrodys tada, kai pateisins savininko lūkesčius. Ekologijos ir tvarumo svarba vis dar yra labai svarbi, net ir patalpose. Rinkdamiesi kilimėlį atkreipkite dėmesį į natūralias medžiagas ir subtilius, sodrius žemės atspalvius.