Anodavimas

Anodavimas yra elektrocheminis procesas, kurios metu ant metalo paviršiaus susidaro storesnis oksidinis sluoksnis apsaugantis jį nuo išorinių pažeidimų. Anodavimas prasideda nuo metalo paruošimo, vėliau jis yra merkiamas į tirpalą, per kurį leidžiama elektros srovė pagreitina oksidinio sluoksnio ant metalo susidarymo procesą. Anodavimas užsibaigia užtvirtinimu, kuris garantuoja dažų ar pigmentų išsilaikymą ir porų metalo paviršiuje užsandarinimą.

Anodavimas: privalumai

Anodavimas yra plačiai paplitęs tarp daugybės sričių, kuriose yra naudojamas aliuminis. Anodavimas padeda apsaugoti metala nuo išorinių dirgiklių, kurie gali subraižyti ar kitaip sugadinti metalą. Anodavimas taip pat sukuria oksidinį sluoksnį, kuris apsaugo nuo korozės. Tai garantuoja patvarų ir ilgaamžį aliuminio naudojimą. Anodavimo metu yra galima išgauti ir skirtingas spalvas bei atspalvius, todėl anodavimo procesas yra populiarus ir tarp dekoratyvinio aliuminio panaudojimo, pavyzdžiui, dekoro daiktams namuose ar juvelyrikoje. Atlikus anodavimą metalą yra nesunku prižiūrėti. Mažai naudojamam ar nedaug išorinių dirgiklių turinčiam anoduotam metalui užtenka valymo kartą per metus. Anodavimas yra daug pigesnis būdas išsaugoti metalo išvaizdą nei dažymas kitomis priemonėmis, todėl jis yra dažniau pasirenkamas. Taip pat anodavimas yra pakankamai ekologiškas procesas, nes tai tik natūralaus proceso sustiprinimas ir pagreitinimas, o likusios žaliavos gali būti perdirbamos. 

Kokį anodavimo tipą pasirinkti?

Aliuminio anodavimas gali būti kelių tipų: bespalvis anodavimas, spalvotas anodavimas arba kietas anodavimas. Koks anodavimas tinka jums? Tai priklauso nuo to, kam bus naudojamas metalas ir kokias spalvas siekiama išgauti. Bespalvis anodavimas išlaiko originalią metalo spalvą, nors atspalvis gali šiek tiek pakisti nuo oksidinio sluoksnio storio. Dažniausiai toks anodavimo būdas yra renkamasis matomiems paviršiams ar jų dalims. Spalvotas anodavimas leidžia pakeisti metalo spalvą. Didelis spalvų spektras leidžia išsirinkti norimą ir tinkamą metalo spalvą. Toks anodavimas dažniausiai pasirenkamas norint sukurti išskirtinumą. Anoduotas ir dažytas metalas vis tiek išlaiko metalo spalvos žvilgesį, tačiau spalvos leidžia išskirti gaminius ir sukurti unikalią išvaizdą. Kietas anodavimas sukuria daug storesnį oksidinį sluoksnį metalo paviršiuje ir panaikina apdirbimo žymes. Kadangi kietas anodavimas sukuria pakankamai storą apsauginį sluoksnį, jis dažnai yra naudojamas detalėms, kurios patiria daug trinties. 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *