Paslaugos

Lietuvoje paslaugų sektorius vystomas bene sparčiausiai. Įvairios paslaugos verslui (B2B) ir galutiniam vartotojui (B2C) yra svarbiausi šalies verslo prioritetai. Išsiskiria namų statybos ir remonto paslaugos. Taip pat neatsilieka ir teisinių paslaugų teikėjai, pavyzdžiui, advokatai, įmonių steigėjai ir buhalteriai (nors pastarieji daugiau priskiriami prie finansinių paslaugų – žr. skyrelį Verslas).

Taip pat labai smagu, kad nuolatos plečiasi į užsienio rinkas orientuotas verslas, pavyzdžiui siuntiniai ar keleivių pervežimas į lietuvių pamėgtas šalis – Angliją, Norvegiją, Daniją ir t.t. Tiesa, skubios siuntos veikia ir vietos rinkoje ir pakankamai sėkmingai.

Gėlių pristatymas – sparčiai besiplečianti rinka, kuri visada buvo ir bus paklausi. Nesvarbu, kokia finansinė šalies visuomenės situacija. Dėl to didesniuose miestuose tam tikruose rajonuose galima pamatyti net po kelis gėlių salonus, įsikūrusius visai šalia. Konkuruoti jie moka visais būdais, išskyrus gėlėmis 😉

Dr viena labai reikalinga paslauga – buitinės technikos remontas. Niekam ne paslaptis, kad skalbimo mašinas remontuoti gali tik patyrę meistrai, todėl didesniuose miestuose ši paslauga yra populiari ir perspektyvi.

Santechnikas – kita speciali specialybė, kurios kviečiami mokytis jaunuoliai, nebijantys susitepti. Beje, paklausa milžiniška, o geras santechnikas turės darbo visada, nesvarbu, kur jis dirbtų – Kaune, Vilniuje, ar Kupiškyje.

Vienas iš labiausiai populiarėjančių paslaugų – kapų priežiūra ir tvarkymas. Esant tokiai didelei emigracijai ši paslauga klesni. Juk artimųjų kapus turi kažkas prižiūrėti – jų neperkelsi į Angliją ar Norvegiją…