Nutukimo gydymas nėra toks lengvas kaip atrodo

svorio metimasŠiuo metu nutukimo gydimas nėra tokia lengva užduotis, nes daugelis žmonių kreipiasi į dietologus jau esant didžiulėms sveikatos problemoms. Specialistai pabrėžia, kad neretais atvejais žmogaus nutukimo problemą gali išspręsti tik radikaliai pakeista dieta. Nutukimo problemą turintys žmonės negali pasinaudoti sporto suteikiamais privalumais, nes vis dėlto – tai jiems sukeltų dar didesnį pavojų. Mokslininkai jau yra įrodę, kad nutukimas yra liga, kuri sukelia daug bėdų, tačiau vis dar yra žmonių, kurie šventai tiki, jog nereikalingi kilogramai nieko blogo neduoda. Jeigu turite nutukimo problemą ir norite ją išspręsti, patartina imtis veiksmų nieko nelaukiant ir nebloginant dabar esančios situacijos.

Sveikos mitybos piramidė yra vienas iš geriausių būtų siekiant sumažinti kūno svorį bei atsikratyti riebalų pertekliaus. Žinoma, maitinantis sveikai, kyla daug pagundų, nes vis dėlto – nutukimo sergantys žmonės turi daug ko atsisakyti. Bet, taip pat negalima numoti ranka ir į kitus nutukimą skatinančius faktorius. Dietos laikymasis yra vienas geriausių būdų, tačiau būtina akcentuoti, kad kiti niuansai gali sumažinti motyvaciją, tad labiausiai patariama vengti streso bei kitų neigiamų emocijų.

Nutukimas sukelia kraujagyslių ir širdies ligas, o tai reiškia, kad tokiems žmonėms sportuoti yra ypač pavojinga. Sporto metu didėja kraujospūdis ir padažnėja širdies ritmas. Kai kurie nutukimu sergantys žmonės taip pat skundžiasi kraujagyslių kalkėjimu. Norint išspręsti nutukimo problemą, jiems nelieka nieko kito kaip tik griežtai reguliuoti mitybą.

Tinkamai maitinantis, organizmas gauna reikalingą medžiagų kiekį, o tai reiškia, kad į organizmą patenka ne tik riebalai, bet ir kitos būtinosios medžiagos – baltymais, angliavandeniai ir t.t. Dietos metu, būtina vengti didelio riebalų kiekio, todėl dietologai neretai siūlo valgyti daržoves, vaisius, grūdinės kilmės maisto produktus. Taipogi reguliuojamas ir suvartojamo maisto kiekis.

Kai žmogaus numeta nemažai kilogramų ir svoris jau nebėra pavojingas, tuomet dietologai rekomenduoja imtis sporto. Būtent tada pokyčiai matomi dar labiau, nes žmogus sudegina daug nereikalingų kalorijų ir tuo pačiu paspartina medžiagų įsisavinimą į organizmą. Tad, jeigu norite saugiai atsikratyti nutukimo, tuomet patartina kreiptis į dietologus.

Daugiau informacijos apie sveikos mitybos piramidę: dietoscentras.lt.

Akušerijos ir ginekologijos klinika – kaip dažnai joje lankytis?

Akušerijos ir ginekologijos klinikaGinekologo kėdėje atsiduriama dažniausiai tik tuomet, kai tai būtina. Tačiau savimi besirūpinanti moteris turėtų žinoti, kad akušerijos ir ginekologijos klinika visgi yra vieta, kurioje reikėtų lankytis daugiau, norint turėti geresnę sveikatą. Kada reikėtų eiti pas ginekologą?

Pirmasis apsilankymas pas ginekologą – po pirmųjų menstruacijų

Laikoma, kad akušerijos ir ginekologijos klinika pirmą kartą turėtų būti aplankoma 12 – 15 metų laikotarpyje. Maždaug tuomet, kai mergaitė suserga pirmomis menstruacijomis. Pirmojo vizito nereikėtų bijoti. Juo metu nebus atliekama kokios nors sudėtingos svarbiausios akušerinės-ginekologinės operacijos. Tyrimo metu dažniausiai merginos pasikonsultuoja dėl higienos priemonių, skausmo malšinimo ar galimų kontracepcijos priemonių.

PAP tyrimas – kas trejus metus nemokamas

Kiekviena moteris turėtų žinoti, kokie yra svarbiausi ginekologiniai tyrimai. Vienas svarbiausių jų, be abejo, yra gimdos kaklelio tyrimas, padedantis nustatyti ankstyviausią vėžio stadiją. Ši liga, deja, yra labai populiari ir jaunų, dar negimdžiusių moterų tarpe, todėl PAP tyrimas neturėtų laukti atidedamas iki vėlyvos brandos. Nuo 2004 m. Lietuvoje 25 – 60 m. amžiaus moterims šis tyrimas kas trejus metus yra atliekamas nemokamai – už jį moka ligonių kasos. Šį tyrimą geriausia atlikti praėjus 2 savaitėms nuo menstruacijų (maždaug ovuliacijos metu), prieš tai tris dienas nenaudojus tamponų ir neturėjus lytinių santykių.

Apsilankymai pas ginekologą nėštumo metu

Taigi, pas ginekologą lankomasi reguliariai bent kas trejus metus dėl PAP tyrimo. Tačiau taip pat dažnesni vizitai prasideda nėštumo metu. Rekomenduojama apsilankyti pirmą kartą pas gydytoją esant 7 – 12 nėštumo savaitėms. Atlikus reikalingus tyrimus, vėliau gali tekti lankytis 12 – 13 nėštumo savaitę, du kartus per 13 – 28 nėštumo savaitę, taip pat 28, 30, 32, 34, 37 – 40 ir 41 nėštumo savaites.

Apsilankymai pas ginekologą menopauzės metu

Menopauzė yra ypatingas laikas kiekvienos moters gyvenime, kada persitvarko hormonų sistema, ima kitaip funkcionuoti organai. Taigi, labai dažnai šių veiklų pakitimus gali lydėti ir tam tikri susirgimai, būklės pablogėjimai, ginekologinės ligos. Kartais moterys ieško savo ligų priežasčių ne ten, kur turėtų, ir užuot besikreipusios į ginekologus, atsiduria pas endokrinologus, neurologus ir kitų sričių gydytojus. Tačiau menopauzės metu būtinai reikėtų ateiti pas ginekologą dėl bendrųjų tyrimų. Taip pat pasakius apie kitus sutrikimus galbūt paaiškės, kad jų kaltininkai taip pat yra ginekologinės priežastys.

Lankytis pas ginekologą kartą per metus rekomenduojama, bet nebūtina

Sunku pasakyti, kaip dažnai iš tiesų reikėtų lankytis pas ginekologą. Teigiama, kad lankantis bent kartą per metus, galima užkirsti kelią daugumai ligų. Tačiau ne vienas žmogus pasakytų, kad sveikata geriausia yra tada, kai nesilankai pas gydytojus be reikalo, negalvoji apie ligas, o mąstai pozityviai ir stengiesi šviesiai gyventi. Visgi, net ir vadovaujantis tokia filosofija, vertėtų bent jau atvyti atlikti PAP tyrimą kas trejus metus.

Lankymasis pas ginekologą, esant nusiskundimų

Dažniausiai pas ginekologą, kaip ir pas bet kurį kitą gydytoją, atvykstama tuomet, kai jau vargina įvairios ligos. Kai kurios įveikiamos vaistais, kitoms reikalingos svarbiausios ginekologinės operacijos. Iš kurių verta paminėti kaip dažnas ir tikrai svarbias: laparotominės gimdos šalinimo operacijos, gimdos ir kiaušinių cistų šalinimo operacijos, dalinio šlapimo nelaikymo korekcijos operacijos, vestibulinės liaukos cistos operacijos, gimdos kaklelio konizacija, polipų gydymas chirurginiu būdu ir kt. Geriausia pas ginekologą vaikščioti nuolatos, tačiau, jeigu ateinate tik esant sutrikimams, tuomet bent jų atžvilgiu vertėtų elgtis teisingai ir skubėti pas gydytoją visuomet kuo greičiau, pastebėjus, kad kažkas negerai, o ne laukti paskutinės minutės.