Viskas, ką reikia žinoti apie laboratorines svarstykles

svarstyklės

Šiuolaikinė medicina neįsivaizduojama be svarstyklių. Pavyzdžiui, čia sveriamas aktyvių medžiagų kiekis vaistuose ypatingu tikslumu vadovaujantis konkrečiais reikalavimais. Jeigu šių medžiagų vaistuose bus per daug, tai gali netgi pakenkti pacientui.

Svarstyklių pasiūla yra išties plati. Jos skiriasi viena nuo kitos svėrimo galimybėmis, kilmės šalimi, kaina, dizainu, svėrimo tikslumu ir kt. Todėl siekiant išsirinkti tikrai kokybiškas svarstykles, rekomenduojama skirti laiko ir palyginti skirtingus gamintojus bei jų siūlomus produktus.

Laboratorijoje dažniausiai naudojamos:

 • Precizinės;
 • Analitinės;
 • Platforminės;
 • Vienetų skaičiavimo;
 • Kontrolinės;
 • Medicininės;
 • Stalinės;
 • Elektroninės;
 • Veterinarinės.

Šiais laikais pats šauniausias privalumas – tai, kad turime galimybę rinktis, nes šiuolaikinė svarstyklių pasiūla yra beprotiškai plati, todėl kiekvienas galime išsirinkti labiausiai mūsų poreikius atitinkančias laboratorines svarstykles. Pavyzdžiui, laboratorinės svarstyklės moris.lt, kurios dažniausiai yra pasitelkiamos tiek gamyboje, tiek pramonėje, tiek švietimo įstaigose, tiek medicinoje ir kitose srityse.

Analitinės svarstyklės

Analitinės svarstyklės yra nebe tiksliausios svarstyklės naudojamos laboratoriniais tikslais. Jomis sveriami itin lengvi objektai ypatingu tikslumu. Šios svarstyklės gali pasverti 0,1 mg (0,0001 g) tikslumu ar netgi dar tiksliau. Taip pat jomis galima sverti ir nestabilius objektus, nes jos akimirksniu nuskaito svorį. Pavyzdžiui, šios laboratorinės svarstyklės plačiai naudojamos veterinarijoje, kai reikia pasverti gyvūnus. Be to, šie analitiniai modeliai yra gana universalūs ir gali sverti įvairiais matavimo vienetais. Svarstyklės turi LCD ekranus, gali būti prijungiamos prie kompiuterio ar netgi spausdintuvo. Pramonėje naudojami analitiniai modeliai sveria iki 101 kg.

Precizinės svarstyklės

Specialistai svarstykles skirsto pagal jų rodomo tikslumo klases. Pavyzdžiui, laboratorinės precizinės svarstyklės priskiriamos II-III tiklsumo klasei. Šios svarstyklės sveria nuo0,1g iki 0,001g tikslumu. Precizinės svarstyklės taip pat gana plačiai naudojamas įvairiose įstaigose, kaip: mokykloje, universitetuose, laboratorijose, pramonėje, netgi juvelyrikoje ir kitur, kur reikalingas ypač tikslus įvairių medžiagų svoris. 

Medicininės svarstyklės

Šios svarstyklių modelis naudojamas išskirtinai tik medicinos įstaigose. Jos gali būti įvairaus tipo, pavyzdžiui, skirtos:

 • Sverti kūdikiams;
 • Personalinės;
 • Viršsvorio turintiems pacientams;
 • Negalią turintiems žmonėms.

Jos taip pat naudojamos ir reabilitacijos centruose bei pirminės sveikatos pagalbos įstaigose.

Odontologija. Lūkesčiai kreipiantis į dantų gydytoją

dantų taisymsAr rūpinatės sveikata? Ar reguliariai lankotės pas odontologą? Ar jūsų dantys sveiki? Jei bent į vieną klausimą atsakėte teigiamai, vadinasi, ir į kitus atsakysite taip pat.

 • Nes jei rūpinatės sveikata, tai ir pas odontologą reguliariai apsilankote ir džiaugiatės sveikais dantimis.
 • Jei reguliariai lankotės pas odontologą, vadinasi, rūpinatės sveikata ir džiaugiatės sveikais dantimis.
 • Jei jūsų dantys sveiki, vadinasi, rūpinatės sveikata ir reguliariai lankotės pas odontologą.

Štai kokia seka ir kokios sąsajos. Sutikite, jos labai logiškos. Iš to galima nuspėti ir kitą teiginį: kreipiantis į odontologijos kliniką tikimasi pagerinti dantų būklę arba išlaikyti esamą.

Į gydytojus kreipiamasi ne šiaip sau. Štai http://dentastra.lt specialistai patvirtintų, kad žmonės susisiekia dėl įvairių priežasčių. Dėl profilaktinių vizitų, dėl dantų skausmo, dėl noro susidėti prarastus dantis ir t. t. O palankiausiai vertinamas elgesys, kai vykstama pasitikrinti dantis reguliariai, kai tarp vizitų nesusidaro kelerių metų pertraukų.

Akivaizdu, kad profilaktinių apsilankymų metu lūkesčiai vienokie, o prireikus rimtesnio gydymo jie kitokie. Abiem atvejais norisi, kad dantys būtų sveiki, bet uždelsta priežiūra – tai aiški užuomina, kad teks išleisti daugiau pinigų ir paskirti daugiau laiko. Žinoma, atsižvelgiant į šiuolaikinės odontologijos galimybes galima teigti, kad gydymas itin efektyvus, taigi, ir procedūros palyginti neilgai trunkančios.

Kas bendra tarp odontologijos ir laikrodžių?

Interneto svetainėje http://dentastra.lt pateikiami aktualūs straipsniai odontologijos tema, tad jei svarstote, ar verta užsukti pasitikrinti, galite paskaitinėti, kas rašoma.

Na, o šiame straipsnyje bus aptariama sąsaja tarp odontologijos ir… laikrodžių. Lyg ir jokių bendrumų… Bet taip tik iš pažiūros. Iš tiesų šios dvi sritys turi ne vieną panašumą. Kaip antai kruopštumo poreikis. „Rolex‘as“ daug kainuoja ne todėl, kad yra didelis. Dantų sveikata irgi rūpinamasi ne dėl jų dydžio. Tiek gaminant ar taisant laikrodžius, tiek gydant dantis susikoncentruojama į nedidelį plotą, reikia išlaikyti tikslumą, dirbti skrupulingai, naudoti preciziškus įrankius.

Geras laikrodis nepriekaištingai eina. Sveiki dantys leidžia be skausmo valgyti, bendrauti kultūringai, šypsotis maloniai.

Laikrodžiai modernėja. Odontologijos sritis taip pat. Žmonės prisimena sovietinių laikų odontologijos kabinetus ir negali patikėti, kokių pokyčių nuo to laiko įvyko. Dabar ir patys kabinetai, ir įranga visai kitokie, nelikę plaktuko ir replių įvaizdžio. Šiais laikais stengiamasi išspręsti dantų bėdą ne tik efektyviai, bet ir švelniai, nesuteikiant pacientui skausmo.

Maloni atmosfera pasitinka laukiamajame. Kai sienos neapšiurusios, kai patalpa jauki, tai ir apsilankyti nebaisu. Kiekvienam pacientui svarbu, kad viskas būtų atliekama higieniškai, laikantis visų reikiamų standartų. Kai šie lūkesčiai pateisinami, dantų gydymas visapusiškai kokybiškas.

Graži šypsena

Tariantis su gydytoju dėl vizito tikimasi būtent kokybės. Tikimasi, kad šypsena taps baltesnė, o dantų būklė – geresnė. Jei kaip tik planuojate ieškoti specialistų, užsukite į http://dentastra.lt, kur lūkesčiai bus pateisinti.