Savaitgalio tikslas – išsinuomoti baidares ir išbandyti savo jėgas

baidarės

Jei galvojate, kaip smagiai praleisti šiltą vasaros savaitgalį, siūlome išsinuomoti baidares ir leistis į jėgų ir ištvermės reikalaujančią kelionę. Surinkite bendraminčių kompaniją ir pasitarkite, kuria Lietuvos upe norėtumėte plaukti ir kokio sudėtingumo maršrutą esate pasiryžę įveikti. Beje, pastaroji sąlyga atlieka kur kas svarbesnį vaidmenį, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Neapsigaukite – Lietuvos upės nėra vienodos ir plaukimas jomis reikalauja visai kitokių įgūdžių, ryžto ir nusiteikimo.

 

Tinkamai parinktas plaukimo maršrutas – sėkmingos kelionės garantas!

Plaukimas baidarėmis gali būti ramus ir lengvas arba sudėtingas, reikalaujantis greitos reakcijos ir gana daug fizinių jėgų. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių. Jaunai ir energingai kompanijai rekomenduojami sudėtingesni plaukimo keliai, kurių metu bus sutinkama daugybę kliūčių, reikalaujančių tiek stipriai irtis, tiek pernešti baidarę, tiek bandyti aplenkti nulūžusius medžius ar pro juos pralįsti. Nusprendę, kokio sudėtingumo maršrutą rinksitės, paskambinkite baidarių nuomotojui ir išsakykite savo lūkesčius. Nuomotojas padės priimti optimalų sprendimą, pateikdamas vieno ar kito plaukimo privalumus ir trūkumus (plaukimo sudėtingumą, maršruto ilgį, susisiekimą su stovyklavietę ir pan.).

 

Geram plaukimui – tik kokybiškos baidarės!

Kad plaukimas būtų patogus ir įsimintinas, jums reikalingos aukštos kokybės baidarės. Geros baidarės yra lengvos, tvirtos ir manevringos. Jas lengva valdyti, nesudėtinga pernešti, jos atsparios smūgiams, puikiai tinka sudėtingiems vandens keliams. Rinkdamiesi prastas baidares kur kas greičiau pavargsite ir negalėsite mėgautis visais plaukimo privalumais. Nors prastesnės baidarės paprastai kainuoja mažiau, tačiau vietoje to, kad mėgautumėtės įsiminta kelione, jausite pyktį ir nusivylimą, kad laivelis jūsų „neklauso“.

 

Svarbiausia – saugumas!

Plaukimai baidarėmis yra gana saugus užsiėmimas, tačiau, kaip ir visur kitur, čia taip pat svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, rinkitės maršrutą, kurį iš tiesų galite įveikti, tačiau būtina atsižvelgti į jo sudėtingumo lygį, pvz., vienos dienos kelionės baidarėmis gali būti kur kas sudėtingesnės už kelių dienų plaukimą. Antra, plaukimo metu dėvėkite gelbėjimosi liemenes, net ir tuomet, kai plaukiate negiliomis upėmis. Primename, kad plaukiant baidarėje negalima stovėti, intensyviai linguoti ar kitaip išbalansuoti baidarę, kadangi ši apsivers. Nepriklausomai nuo to, kokio ilgio maršrutą pasirinksite, su savimi visuomet turėkite geriamo vandens.

 

Ne tik lankytinomis vietomis būtina domėtis planuojant kelionę

keliones

Išsirinkę kažkokią šalį atostogoms, turistai neretai daro didžiules klaidas, lemiančias milžiniškas ir nelauktas išlaidas. Šalies pasirinkimas nėra vienintelė užduotis planuojant poilsį. Tai patvirtina ir didžioji dalis kelionių agentūrų. Štai, norintiems apsilankyti Bergene, neretai kyla klausimų kodėl kai kurių paslaugų ar prekių kainos yra tokios didelės ir kodėl kelionių organizatoriai apie tai iš anksto jų neįspėjo. Jeigu jus dominas lankytinos vietos Bergene ar kažkuriame kitame Europos mieste, tai dar nereiškia, kad į visas vietas pateksite nemokamai. Kalbant apie kainas – jomis reikia domėtis iš anksto, jog paksui netektų stebėtis ir kažko kaltinti. Tad, į kokius svarbiausius niuansus turi atsižvelgti kiekvienas keliautojas?

  1. Pasirinkę šalį, būtinai pasidomėkite kokios paslaugų ir prekių kainos vyrauja turizmo sektoriuje. Vienose šalyse turizmas yra plėtojamas labiau, kitose – mažiau. Ten, kur turizmas atneša nemažą pajamų dalį į šalies biudžetą, neretai kainos yra vienos mažiausių. To pavyzdys – Turkija bei Ispanija. Bergenas yra tas miestas, kuris stovėtų tarp viduriuko – kainos nei aukštos, nei didelė. Tačiau aišku, verta išskirti tam tikras prekių kategorijas – alkoholį ir tabako gaminius. Tai vienos brangiausių prekių. Kalbant apie nakvynės paieškas bei maitinimą, Bergene yra daug vietų apsistojimui, tad ne tik viešbučiai turėtų būti peržiūrimi planuojant kelionę čia.
  2. Lėktuvų bilietus pirkite tuomet, kai iki išvykimo lieka diena ar mažiau. Tiems, kuriems nesinori išleisit didžiulių sumų keliavimui, būtina suprasti, kad paskutinę akimirką išvykti yra pigiausia. Tokie lėktuvų bilietai yra ypač pigūs. Naršant kelionių agentūrų puslapius ar dairantis į tiesioginių skrydžių bendrovių platformas, pamatysite, jog pigiausi skrydžiai yra paskutinei minutei. Tad, jeigu jūsų tikslas – sutaupyti, būtinai rinkitės tokius bilietus.
  3. Taupantiems reikėtų suprasti, kad ne visose šalyse yra didžiulis turistinių objektų pasirinkimas. Jeigu norite pamatyti bent kelis svarbiausius objektus, tuomet jums nėra būtina ilsėtis mėnesį ar porą savaičių. Taupantiems kuo puikiausiai tiks ir kelių dienų poilsis, nes per tas kelias dienas tikrai galima suspėti aplankyti visus populiariausius vietinius objektus.

Planuodami kelionę į kitą šalį, įvertinkite tai, kad kiekviena šalis pasižymi skirtingu turizmo lygiu.

3 svarbūs klausimai prieš įsigyjant batutą

batutaiKadangi dabartinis batutų asortimentas yra labai didelis, neretam pirkėjui kyla klausimas, kokį batutą vertėtų įsigyti. Ir nors nėra vieno universalaus atsakymo, kuris tiktų kiekvienam pirkėjui, vis dėlto visuomet galima įvardinti bent keletą naudingų patarimų, kuriuos nesunku pritaikyti renkantis naują batutą.

Finansinis klausimas: kiek galite investuoti į batutą?

Pirmiausia nepamirškite, kad kiekvienas batutas pasižymi skirtinga kaina. Ji priklauso tiek nuo paties batuto dydžio ir formos, tiek ir nuo parduotuvės. Tuo tarpu, jei jūs norite sutaupyti daugiau lėšų, tuomet turėtumėte atminti, kad galite pasinaudoti ir internetinėmis parduotuvėmis, kuriose ne tik siūlomas didesnis batutų asortimentas, tačiau įprastai galima atrasti ir palankesnėmis kainomis pasižyminčius batutus. Kaip bebūtų, jei nenorite patirti didelių išlaidų, tuomet rinkitės batutą, kuris yra apvalus. Apvalūs batutai kainuoja pigiau nei stačiakampiai. Bet kuriuo atveju, įprastai batutų kainos svyruoja tarp šimto ir kelių šimtų eurų – atsižvelgiant į skirtingą batuto dydį.

Fizinės vietos klausimas: kiek vietos galite skirti batutui?

Žinoma, batutai naudojami lauke, todėl dažniausiai vartotojams nekyla bėdų dėl laisvos fizinės vietos, skirtos batutui. Tačiau vis dėlto, kad ir kiek vietos bebūtų jūsų namo kieme, iš anksto turėtumėte apgalvoti, kurioje vietoje planuojate statyti batutą. Tokiu atveju galėtumėte būti tikri, kad įsigytas batutas numatytoje vietoje tiks ir derės prie bendro eksterjero. Be to, svarbu, kad jūsų įsigytas batutas nebūtų per arti tvoros, stulpų ar kitų statinių, kurie būtų pavojingi.

Praktinis klausimas: kas naudosis jūsų batutu?

Neretai tėvai batutus perka savo vaikams ir pasirinkimo procese atsižvelgia tik į savo vaikų svorį bei ūgį, tačiau tuomet, kai batutą įsigyja – juo ima naudotis ir patys. Suprantama, kad tokiais atvejais susiduriama su papildomais nepatogumais, kadangi įsigijus pernelyg mažą batutą, juo gali naudotis ribotas skaičius žmonių, nepamirštant ir tam tikrų svorio apribojimų. Todėl jei jūs manote, kad įsigytu batutu naudosis ne tik jūsų vaikai, tačiau ir suaugusieji, būtinai pasirinkite aukštesnį ir didesnio skersmens batutą. Tuomet jis bus pritaikytas didesniam svoriui ir tarnaus kur kas ilgiau nei užaugs jūsų vaikai.

Taigi, kaip jau supratote, yra ne vienas svarbus veiksnys, į kurį turėtų atsižvelgti kiekvienas batuto besidairantis pirkėjas, todėl jei ir jūs norite atrasti patį tinkamiausią batuto modelį, kuris būtų patvarus, kokybiškas ir ilgaamžis, įvertinkite dabartinį batutų asortimentą ir atsižvelgdami į savo lūkesčius, įsigykite tinkamiausią batutą.

Daugiau informacijos apie batutus: https://imuperku.lt/sporto-prekes/batutai/

Prabangos ir mistikos apsuptas Dubajus

pigūs lėktuvo bilietai į DubajųVien šalies pavadinimas Jungtiniai Arabų Emyratai skamba išskirtinai – žodis „arabų“ keliautojui kelia asociacijas su rytietiškomis pasakomis ir dykumų egzotika, o „emyratai“ – prabanga ir auksu. Ir šios asociacijos kyla ne veltui – ši šalis išties yra viena brangiausių pasaulyje.  Dubajus puikiai reprezentuoja visus JAE – čia populiariausia ūkio šaka – naftos išgavimas, o po jos eina tokie egzotiški amatai kaip perlų rinkimas, kupranugarių veisimas ir t.t. Pigų skrydį į Dubajų siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Įdomu, kad tarp tokių šalių kaip Saudo Arabija, Iranas, Omanas ir Irakas įsikūrę JAE yra gerai išsivysčiusi šalis. Dubajus yra pasaulyje puikiai žinomas miestas, dvelkiantis modernybe ir neįtikėtina dirbtine architektūra bei modernia infrastruktūra. Čia stovi aukščiausias pasaulyje dangoraižis Burdž Chalifa ir vienintelis pasaulyje septynių žvaigždučių viešbutis – Burdž al Arabas.

Pasirodo, Dubajuje tikrieji vietiniai, vadinami emiratai, sudaro tik penkiolika procentų visos miesto populiacijos. Didžioji dalis miesto gyventojų – indai, Bangladešo, Pakistano ir Europos tautybių gyventojai.

Tikrą miesto prabangą įrodo net ir tokie paprasti dalykai kaip policijos transporto priemonės. Miesto pareigūnai lyg niekur nieko prižiūri tvarką važinėdami Lamborgini, Ferrari ir Bentley automobiliais.

Pribloškiantis faktas – Dubajuje neegzistuoja jokia adresų sistema – čia nėra pašto kodų ar vietovių kodų. Tad užsisakyti norimą paslaugą ar prekę internetu nėra pats geriausias sprendimas.

Kitas auksu žvilgantis faktas – Dubajuje egzistuoja bankomatų, kurie išduoda gryno aukso blokelius!

Virš žemės įrangtas Dubajaus metro sudarytas iš 42 stočių ir buvo pastatytas tik per 18 mėnesių. Taip, tai tiesa – visa sistema buvo pastatyta per mažiau negu dvejus metus!

Dubajaus pramogų parkas Dubailandas 2020 metais bus dvigubai didesnis už Disneilandą Floridoje ir taps populiariausia turistų kelionių kryptimi.

Vietiniai Dubajaus gyventojai čia nebepasitenkina tradiciniais naminiais gyvūnais – jau tapo norma turtingiesiems prisijaukinti liūtukus, tigriukus ir kitas laukines kates.

Dubajaus architektūra lyg iš ateities – čia itin populiaru įsirengti įvairus pobūdžio erdves virš žemės – pavyzdžiui, teniso aikšteles. Šiame mieste yra aukščiausiai nuo jūros lygio įrengta teniso aikštelė danguje.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Jungtinių Arabų Emyratų miestą –  Dubajų.