Po užsienį keliaujame mikroautobusu: ką reikėtų žinoti apie kelių ir transporto mokesčius?

keliones

Po užsienį keliaujant savarankiškai, gali pasitaikyti pačių įvairiausių mokesčių – ne tik kelių, bet ir ekologinių (taršos). Tiesa, kai kurių mokesčių galima išvengti, apvažiuojant mokamus kelius ar ekologiško transporto zonas. Kada verta taupyti ir ką reikėtų žinoti apie šiuos mokesčius pataria mikroautobusnuoma.lt

Ekologiško transporto zonos – jau ir Lenkijoje

Nenustebkite, kad kai kuriose šalyse važiuojant benzininiais ar dyzeliniais automobiliais prireiks susimokėti taršos mokestį. Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. tokios zonos atsirado jau yra ir Lenkijoje. Jos pažymėtos specialiais kodais: D-54 ir D-55. Į jas nemokamai galima įvažiuoti tik elektromobiliais ir dujomis varomais automobiliais, o štai už 1 val. keliavimo/buvimo vienoje iš šių zonų reikės susimokėti 2,5 zloto (atitinkamai apie 0,58 Eur), o para kainuos 25 zlotus (apie 5,79 Eur). Baudos nesumokėjus šio privalomojo mokesčio siekia iki 500 zlotų (115,76 Eur).

Kitus, pvz., Vokietijoje yra įvesti taršos mokesčiai. Keliaujantiems nuomotais mikroautobusais ir automobiliais kitose šalyse taršos mokesčiai negresia, nes visi nuomojami automobiliai – naujausių modelių, taupūs ir ekonomiški, neteršiantys oro, tačiau jei nuspręsite vykti į užsienį senesniu nei 10 m. nuosavu automobiliu, piniginę nemenkai paplonins šie mokesčiai.

Renkamės tarp mokamų ir nemokamų kelių

Išsiruošę į keliones po Europą žmonės dažnai svarsto, ką rinktis: mokamus, tačiau geresnius kelius, ar nemokamus ir mažiau patogius. Tačiau vieno atsakymo čia nėra. Jei siekiate nuvažiuoti kuo greičiau, rinkitės mokamus magistralinius kelius. Juos dažniau renkasi ne keliautojai, o važiuojantys, pavyzdžiui, darbo reikalais. O jei važiavimas iš taško A į tašką B jums yra malonus procesas, jei niekur neskubate ir mėgaujatės, jei norite pamatyti gražių gyvenviečių, pro automobilio langus atsiveriančių gamtos vaizdų, rinkitės nemokamus kelius. Žinoma, jei skubate link vieno konkretaus objekto ir jis greičiausiai pasiekiamas mokamu keliu, rinkitės pastarąjį variantą. Tad pasikliaukite savo nuojauta ir paisykite kelionės tikslų.

Greitkelių mokesčiai gali būti privalomi

Beje, kai kurios Europos šalys – Čekija, Slovakija, Ispanija, Šveicarija – yra įsivedusios privalomą greitkelių mokestį. Taigi, pasiekus vieną iš išvardytųjų šalių, bet kurioje degalinėje reikia sumokėti numatytą mokestį ir gautą lipduką užklijuoti ant mikroautobuso. Įprastai šis mokestis siekia nuo kelių iki keliolikos eurų. Pvz., didžiausias jis – Šveicarijoje. Tuo tarpu bandydami apeiti šį mokestį, galite užsitraukti net kelių šimtų eurų baudą.

Taigi, apibendrinant, kelionėse neišvengiamai teks mokėti kai kuriuos mokesčius, tačiau jie leis keliauti sklandžiai ir ramiai.

Poilsinės kelionės domina ir darbymečiu

keliones

Darbas darbą veja, tačiau mintyse vis vien kelionės? Internete atverstas puslapis, kuriame figūruoja poilsinės kelionės į šiltus kraštus? Kodėl taip yra? Todėl, kad žmonės linkę planuoti išvykas iš anksto.

Planuoti iš anksto ar skubiai pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymu? Pasitenkinti kaimyninės šalies aplinka ar skristi tūkstančius kilometrų? Atseikėti daugiau ar mažiau santaupų? Nėra ko stebėtis, kad klausimų nemažai ir jie įvairūs. Juk norisi, kad viskas būtų sklandu, kad pasirinktas objektas nenuviltų. Tikriausiai nereikia stebėtis ir tuo, kad net ir ne atostogų metų ieškoma informacijos. Tai kaip tik logiška: iš anksto domimasi, planuojama, o atėjus atostogoms keliaujama.

Žinoma, kelionės visuomet pritraukia priešingų nuomonių. Kol vieni teigia, kad keliauti verta, kiti laikosi skeptiškumu paremtų įsitikinimų. Kol vieni užsisako lėktuvo bilietus, kiti mąsto, ar važiuoti savaitgalį į sodybą, ar likti namie. Ar tokie skirtumai – kažkas blogo? Kaip sakoma, dėl skonio nesiginčijama.

Nors yra įvairių kelionių tipų, nemažai dėmesio pelno poilsinės. Nes poilsinės kelionės asocijuojasi su atokvėpiu, su gulėjimu paplūdimyje, su nerūpestingu laiku ir atsiribojimu nuo darbų. O atsiribojimas nuo darbų – svari priežastis išvykti paatostogauti.

Dabar keletas nuomonių. Jose – ne tik poilsinės kelionės ar skrydžiai lėktuvu, bet ir dvarų aplankymas, važiavimas į Palangą.

  • Kasmet su šeima važiuojame į Palangą, mums ten patinka, gerai pailsime. Į užsienį irgi vykstame, bet žymiai rečiau, pastarąjį kartą buvome Turkijoje prieš trejetą metų.
  • Nelabai mėgstu skristi lėktuvu, todėl paprastai renkuosi keliones automobiliu ar autobusu.
  • Keliauju daug, teko pabuvoti dvidešimt penkiose šalyse, kai kuriose iš jų – po kelis kartus. Visos santaupos – kelionėms.
  • Mėgstu keliauti ir fotografuoti. Tai mano aistra.
  • Mane džiugina tiek pažintinės, tiek poilsinės kelionės, išvykstu ir į įvairius Lietuvos miestus, ir į užsienį.
  • Esu namisėda, renkuosi laisvadienius leisti namie ar mieste. Kadaise buvau svetur, šiaip nelabai traukia.
  • Aplankėme daug Lietuvos dvarų, jie palieka puikų įspūdį. Net atrodo, kad tai įdomiau už lankytinus objektus užsienyje.

Kaip nesunku suprasti iš šių minčių ir iš to, kas rašyta anksčiau, kelionių temoje daug nuomonių ir planavimo, nemažai pasirinkimų ir, kas be ko, įspūdžių.

 

 

Keliauti į kitas šalis dabar galima ne tik iš Lietuvos

lektuvasNorite pamatyti kitas šalis? Galvojate kokiu būdu būtų galima apsilankyti skirtinguose kraštuose? Pirmiausia būtina žinoti, kad keliauti galima ne tik iš Lietuvos. Iš aplinkinių šalių vykdoma gerokai daugiau reisų. Pavyzdžiui, jeigu iš Lietuvos nėra tiesioginių skrydžių į jūsų pasirinktą šalį, tuomet nebus sunku keliauti tarkime – iš Rygos oro uosto. Kaip keliauti iš Rygos mažesnėmis išlaidomis, galite sužinoti pasidomėję kelionių tinklapių pateikiama informacija. Ten didžiulis patarimų pasirinkimas, kuris leis ženkliai sumažinti išlaidas. Kaip bebūtų, keliaujant po kitas šalis, labai svarbu laikytis bendros skrydžių tvarkos, o dar svarbiau – būtina laikyti ir kitų šalių papročių bei įstatymų.

Kalbant apie keliavimą iš Rygos, jums tik reikia sužinoti kaip pigiausia būtų iki jos nusigauti. Tiksliau kalbant, jums reikia pasidomėti viešojo transporto kainomis. Į Rygą galite nuvykti traukiniu arba autobusu. Kaip bebūtų, verta paminėti, kad kai kurie skrydžiai iš Lietuvos vykdomi sustojant būtent Rygoje. Sustojimai nėra kažkokia kliūtis keliavimui. Tai kaip tik yra privalumas. Matote, jeigu kelionė vykdoma su stojimais ar persėdimais, tuomet tikėtina, kad už lėktuvų bilietus mokėsite mažesnę kainą. Taip jau yra.

Kas liečia keliones po kelias šalis, būtina žinoti, kad jas jums gali suorganizuoti kelionių agentūros. Kodėl verta į jas kreiptis? Trumpai tariant, kelionių agentūros gali suplanuoti viską už jus. Jos suras viešbučius, pasirūpins, kad būtumėte laiku nuvežti į oro uostus, taipogi pasirūpins maitinimu ir t.t. Tačiau, jeigu rinksitės agentūrų planuojamas keliones, tuomet žinokite, kad teks atseikėti didesnę sumą. Jos planavimo darbų neatlieka veltui. Žinoma, kartais kelionių organizatoriai pateikia specialius pasiūlymus, kuriais nepasinaudoti būtų neprotinga, tad neatmeskite galimybės rinktis organizatorių siūlomų paslaugų.

Grįžtant prie šalių kultūros klausimo, turite suprasti, kad kiekviena šalis yra kažkuo skirtinga. Tai ypač atsispinti įstatymuose. Tad, jeigu jau nutarėte kuriose šalyse apsilankysite, tuomet būtinai bent jau minimaliai pasidomėkite įstatymais. Kartais net ir menkiausias nesusipratimas ar kultūros skirtumas gali sukelti nemažas problemas, kurios jums kainuos daug. Norint išvengti visų problemų, paprasčiausiai reikėtų daugiau nagrinėti kelionių tinklapių pateikiamus patarimus.

Paryžiuje pailsėti dabar galima už nedidelę pinigų sumą

paryziusNe paslaptis, kad Prancūzija yra iš tų šalių, kur kasmet atvyksta begalės turistų. Tai viena labiausiai lankomų šalių pasaulyje. Paryžius – vienas dažniausiai lankomų miestų, kurio pagrindinis simbolis yra Eifelio bokštas. Jeigu ir jūs artimiausiomis dienomis ketinate aplankyti Paryžių, bet bijote, kad kainos ten bus per daug didelės, vadinasi neturite pakankamai žinių, kurios būtinos kiekvienam turistui. Trumpai tariant, kad ir kokią šalį ketinate aplankyti, dažniausiai galima pasitelkti kelias paprastas gudrybes, kurios padės apsisaugoti nuo pinigų švaistymo. Tad, jeigu jus gąsdina kainos Paryžiuje, tuomet paskaitykite žemiau esančius patarimus.

Į Paryžių nuvykti galite keliais būdais. Lėktuvų bilietai būtų vienas geriausių pasirinkimų tuomet, jeigu jų kainos būtų labai mažos. Situacija yra tokia, kad netgi lietuviai į šį miestą kasmet vyksta vis dažniau. Tai reiškia, kad pagauti pigiausius bilietus tampa vis sudėtingiau. Norintiems nuskristi į Paryžių už kuo mažesnę kainą, geriausia būtų dairytis į vienpusius bilietus. Trumpai tariant, didžiausia paklausa yra tų bilietų, kurie yra į abi puses. Kelionė į vieną pusę kainuoja pigiau ir tokių laisvų bilietų pasitaiko gerokai dažniau. Tad, atvykus į Paryžių, jums liks tik susirasti būdą grįžti atgal – vėl ieškokite lėktuvų bilietų į vieną pusę. Toks būdas tikrai palengvins biudžeto mažinimą.

Paryžiuje yra objektų, į kuriuos patekti galėsite sumokėję tik tam tikrą mokestį. Kartais kai kurių objektų lankymo mokesčiai yra labai dideli. Vienas iš būdų juos sumažinti – susiburti į kažkokią grupę ir kreiptis į vietini gidą. Vietiniai gidai, kurie bendradarbiauja su turistiniais gidais, gali pasilyti mažesnes kainas. Vaikštant su grupe, jums nebus būtinybė stovėti vienas šalia kito – galėsite judėti laisvai ir tiek.

Paryžiuje ne visur kainos yra aukštos. Pačiame miesto centre esančios maitinimo įstaigos dažniausiai nustato aukščiausias kainas. Tai yra įprasta visuose miestuose. Jeigu norite kažkur pavalgyti, nevenkite kiek atokesnių nuo miesto centrų įsikūrusių maitinimo įstaigų. Jose kainos bus labiau prieinamos. Žinoma, dar geresnis variantas – išbandykite vietinį maistą, kurį siūlo vietiniai pardavėjai.

Paryžiuje tikrai galima praleisti maloniai laiką neišleidžiant daug pinigų.

Kaip pailsėti Milane neišleidžiant daug pinigų?

kelionėsMilanas turistų lankomas ne šiaip – tai madų sostinė, tačiau kaip bebūtų gaila, ne visiems pavyksta ten pailsėti už turimą biudžetą. Viskas būtų kiek kitaip, jeigu keliautojai vadovautųsi keliais esminiais principais. Internete praktiškai visi kelionių tinklapiai pabrėžia kelis pagrindinius patarimus, kurie leidžia puikiai praleisti atostogas, ne ir labai brangiose šalyse. Milanas yra laikomas vienas iš brangesnių miestų, tačiau tai dar nereiškia, kad jame dėl biudžeto trūkumo, jums apsilankyti nepavyks. Tad, kokiais principais vertėtų vadovautis?

Maršrutas Vilnius – Milanas yra ypač dažnas daugelio skrydžių bendrovių grafikuose. Į šį miestą nukeliauti galite be persėdimų, bet aišku – tai ne bus išmintingas pasirinkimas taupantiems. Kalbant apie išlaidų mažinimą, jūs turite ne tik kad vengti tiesioginių skrydžių – jų tiesiog reikėtų atsisakyti. Kodėl? Persėdimai yra ta priežastis, kodėl kai kurie skrydžiai yra tokie pigūs. Vienas svarbiausių keliavimo principų yra persėdimai. Rinkitės tokius lėktuvų bilietus, kurie yra ekonominės klasės ir kur atliekami sustojimai. Tai jums garantuos mažesnes išlaidas skrendant.

Ekonominė skrydžių klasė turi būti pasirenkama kiekvieno turisto, norinčio išvengti didelių išlaidų. Logiška, kad daugelis turistų tiesiog nori pamatyti kitą kultūrą, tačiau kaip jūs kitą kultūrą pamatysite skrisdami pirmąją ar verslo klase? Žinoma, apie verslo klasę nėra prasmės kalbėti, tačiau pirmoji yra ypač dažnas pasirinkimas. Tad, jeigu nenorite švaistyti pinigų ten, kur kultūros nei kiek nepažinsite, tuomet rinkitės pigių skrydžių bendrovių pasiūlymus, kuriuose nurodomi ekonominės klasės skrydžių bilietai.

Kalbant apie Milaną, turėkite galvoje, kad nakvynė šiame mieste bus brangi, jeigu rinksitės populiariausius viešbučius. Viena iš alternatyvų – AirBnb sistema, leidžiant rasti stogą virš galvos geriausiomis kainomis. Būtinai pasinaudokite šia programėle. Be kita ko, vertėtų pasidomėti ir šalia Milano įsikūrusiais miestais – juose nakvynė yra dar pigesnė.

Jeigu ketinate apsilankyti pagrindiniuose objektuose, tuomet nepamirškite, kad gidai gali suorganizuoti mažesnes kainas. Trumpai tariant, junkitės prie grupių, kurias veda gidai – šitaip sutaupysite pinigų lankydami svarbiausius objektus.

Jeigu jus domina kiti taupymo principai, tiesiog paieškokite kelionių tinklapių – juose rasite begalę naudingos informacijos.

Ne tik lankytinomis vietomis būtina domėtis planuojant kelionę

keliones

Išsirinkę kažkokią šalį atostogoms, turistai neretai daro didžiules klaidas, lemiančias milžiniškas ir nelauktas išlaidas. Šalies pasirinkimas nėra vienintelė užduotis planuojant poilsį. Tai patvirtina ir didžioji dalis kelionių agentūrų. Štai, norintiems apsilankyti Bergene, neretai kyla klausimų kodėl kai kurių paslaugų ar prekių kainos yra tokios didelės ir kodėl kelionių organizatoriai apie tai iš anksto jų neįspėjo. Jeigu jus dominas lankytinos vietos Bergene ar kažkuriame kitame Europos mieste, tai dar nereiškia, kad į visas vietas pateksite nemokamai. Kalbant apie kainas – jomis reikia domėtis iš anksto, jog paksui netektų stebėtis ir kažko kaltinti. Tad, į kokius svarbiausius niuansus turi atsižvelgti kiekvienas keliautojas?

  1. Pasirinkę šalį, būtinai pasidomėkite kokios paslaugų ir prekių kainos vyrauja turizmo sektoriuje. Vienose šalyse turizmas yra plėtojamas labiau, kitose – mažiau. Ten, kur turizmas atneša nemažą pajamų dalį į šalies biudžetą, neretai kainos yra vienos mažiausių. To pavyzdys – Turkija bei Ispanija. Bergenas yra tas miestas, kuris stovėtų tarp viduriuko – kainos nei aukštos, nei didelė. Tačiau aišku, verta išskirti tam tikras prekių kategorijas – alkoholį ir tabako gaminius. Tai vienos brangiausių prekių. Kalbant apie nakvynės paieškas bei maitinimą, Bergene yra daug vietų apsistojimui, tad ne tik viešbučiai turėtų būti peržiūrimi planuojant kelionę čia.
  2. Lėktuvų bilietus pirkite tuomet, kai iki išvykimo lieka diena ar mažiau. Tiems, kuriems nesinori išleisit didžiulių sumų keliavimui, būtina suprasti, kad paskutinę akimirką išvykti yra pigiausia. Tokie lėktuvų bilietai yra ypač pigūs. Naršant kelionių agentūrų puslapius ar dairantis į tiesioginių skrydžių bendrovių platformas, pamatysite, jog pigiausi skrydžiai yra paskutinei minutei. Tad, jeigu jūsų tikslas – sutaupyti, būtinai rinkitės tokius bilietus.
  3. Taupantiems reikėtų suprasti, kad ne visose šalyse yra didžiulis turistinių objektų pasirinkimas. Jeigu norite pamatyti bent kelis svarbiausius objektus, tuomet jums nėra būtina ilsėtis mėnesį ar porą savaičių. Taupantiems kuo puikiausiai tiks ir kelių dienų poilsis, nes per tas kelias dienas tikrai galima suspėti aplankyti visus populiariausius vietinius objektus.

Planuodami kelionę į kitą šalį, įvertinkite tai, kad kiekviena šalis pasižymi skirtingu turizmo lygiu.

Kaip planuoti atostogas keliose šalyse?

kelionesNukeliauti į pasirinktą šalį galima įvairiausiais būdais, o geriausia tai, kad keliavimo išlaidos šiais laikais gali būti sumažinamos naudojantis tam tikrais patarimais. Daugelis žmonių skundžiasi, kad negali išvykti už Lietuvos ribų, neva tam reikia milžiniško biudžeto. Deja, jau praėjo tie laikai, kad mėnesio atostogos kainuotų keletą tūkstančių. Šiuo metu visą mėnesį netgi skirtingose šalyse galite pailsėti vos su kelių šimtų eurų biudžetu. Jeigu galvojate apie poilsį Europoje, tai būtinai pasidomėkite Kopenhaga, Roma, Milanu ir kitais populiariausiais turistų traukos centrais. Juose tikrai bus ką pamatyti. Jeigu nežinote kokios lankytinos vietos Kopenhagoje bei kituose miestuose yra populiariausios, tuomet internete paieškokite specialių gidų.

Rinkdamiesi atostogų taškus, pirmiausia pasidomėkite ar tikrai pasirinkta šalis bus turtinga kultūriniais, istoriniais bei kitai objektais. Blogiausiu pasirinkimu būtų laikomas tokios šalies pasirinkimas, kurioje nėra daug turistams skirtų vietų. Kopenhaga tikrai bus vienas iš paprastesnių pasirinkimų. Tačiau nepamirškite, kad norint pailsėti keliose šalyse, planus teks sudėlioti preciziškai, nes kitu atveju teks paišlaidauti daugiau nei tikėjotės.

Dėliojant planus, labai svarbu, jog bilietus užsakytumėte ne iš karto. Galioja toks mitas, kad kelionės planavimo metu, lėktuvų bilietus būtina užsakyti iš anksto. Tai tikrai nėra racionalus pasirinkimas. Supraskite, kasdien atsiranda vis naujų pasiūlymų skirtis į kažkokias šalis, o įdomiausia tai, kad kasdien kainos gali būti skirtingos. Tad, pailsėję vienoje šalyje, paskutinę dieną skirkite bilietų paieškai. Tada bus didesnė tikimybė surasti paskutinės minutės keliones, kurios yra populiarios visame pasaulyje.

Paskutinės minutės skrydžiai yra pigūs dėl to, kad skrydžių bendrovės šitokiu būdu siekia maksimaliai užpildyti vietas lėktuve. Bendrovėms naudingiau gauti bent kažkiek pinigų, negu visai jų negauti. Tad, norintiems keliauti po keletą šalių, tikrai nėra tikslo iš anksto užsakyti bilietų, nes tai ko gero kainuos žymiai daugiau.

Taipogi pabrėžtina, kad keliaujantiems į užsienį ir renkantis kelias šalis, būtina bent jau preliminariai pasidomėti tose šalyse galiojančiais įstatymais bei vietine kultūra. Tai padėtų išvengti įvairiausių nesusipratimų.

Tad, jeigu norite aplankyti kelias šalis, tuomet šiek tiek daugiau laiko skirkite domėjimuisi kaip viską planuoti šiuolaikiškai.

Prabangos ir mistikos apsuptas Dubajus

pigūs lėktuvo bilietai į DubajųVien šalies pavadinimas Jungtiniai Arabų Emyratai skamba išskirtinai – žodis „arabų“ keliautojui kelia asociacijas su rytietiškomis pasakomis ir dykumų egzotika, o „emyratai“ – prabanga ir auksu. Ir šios asociacijos kyla ne veltui – ši šalis išties yra viena brangiausių pasaulyje.  Dubajus puikiai reprezentuoja visus JAE – čia populiariausia ūkio šaka – naftos išgavimas, o po jos eina tokie egzotiški amatai kaip perlų rinkimas, kupranugarių veisimas ir t.t. Pigų skrydį į Dubajų siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Įdomu, kad tarp tokių šalių kaip Saudo Arabija, Iranas, Omanas ir Irakas įsikūrę JAE yra gerai išsivysčiusi šalis. Dubajus yra pasaulyje puikiai žinomas miestas, dvelkiantis modernybe ir neįtikėtina dirbtine architektūra bei modernia infrastruktūra. Čia stovi aukščiausias pasaulyje dangoraižis Burdž Chalifa ir vienintelis pasaulyje septynių žvaigždučių viešbutis – Burdž al Arabas.

Pasirodo, Dubajuje tikrieji vietiniai, vadinami emiratai, sudaro tik penkiolika procentų visos miesto populiacijos. Didžioji dalis miesto gyventojų – indai, Bangladešo, Pakistano ir Europos tautybių gyventojai.

Tikrą miesto prabangą įrodo net ir tokie paprasti dalykai kaip policijos transporto priemonės. Miesto pareigūnai lyg niekur nieko prižiūri tvarką važinėdami Lamborgini, Ferrari ir Bentley automobiliais.

Pribloškiantis faktas – Dubajuje neegzistuoja jokia adresų sistema – čia nėra pašto kodų ar vietovių kodų. Tad užsisakyti norimą paslaugą ar prekę internetu nėra pats geriausias sprendimas.

Kitas auksu žvilgantis faktas – Dubajuje egzistuoja bankomatų, kurie išduoda gryno aukso blokelius!

Virš žemės įrangtas Dubajaus metro sudarytas iš 42 stočių ir buvo pastatytas tik per 18 mėnesių. Taip, tai tiesa – visa sistema buvo pastatyta per mažiau negu dvejus metus!

Dubajaus pramogų parkas Dubailandas 2020 metais bus dvigubai didesnis už Disneilandą Floridoje ir taps populiariausia turistų kelionių kryptimi.

Vietiniai Dubajaus gyventojai čia nebepasitenkina tradiciniais naminiais gyvūnais – jau tapo norma turtingiesiems prisijaukinti liūtukus, tigriukus ir kitas laukines kates.

Dubajaus architektūra lyg iš ateities – čia itin populiaru įsirengti įvairus pobūdžio erdves virš žemės – pavyzdžiui, teniso aikšteles. Šiame mieste yra aukščiausiai nuo jūros lygio įrengta teniso aikštelė danguje.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Jungtinių Arabų Emyratų miestą –  Dubajų.

Karališkoji Viena ir jos palikimas

pigus skrydis į VienąAustrija mums nėra visiškai nepažįstama šalis. Tai viena iš imperijų, kuri negailestingai pasidalino mūsų protėvynę Abiejų Tautų Respubliką per trečiąjį jos padalijmą 1795 m. Taip pat visam pasauliui žinoma, kad ši šalis, o konkrečiai jos sostinė Viena, yra garsiausių pasaulyje klasikinės muzikos kompozitorių gimtinė. Kalbame apie Bethoveną, Haidną, Mocartą, Šubertą ir kitus muzikantus genijus. Pigų skrydį į Vieną siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Lankantis Vienoje būtina apsilankyti tose vietose, kurios mena svarbiausius įvykius šalies istorijoje ar net pasauliniame kontekste.

Bene daugiausiai garsių miesto taškų pamatysite apsilankę Ringstraße – tai žiedinė gatvė, apsupanti visą miesto vidinę dalį. Čia įsikūrę Operos namai, Hofburg rūmai, Parlamentas ir rotušė. O norėdami padaryti pertraukėlę tarp lankymosi šiose vietose, galite atsikvėpti Burggarten ir pasimėgauti kavos puodeliu Palmenhaus. Beje, visa architektūra šioje miesto dalyje dvelkia didybe ir prabanga, tad nė minutei negalėsite nuleisti akių nuo pastatų ir jų fasadų.

Turbūt nežinojote, tačiau Vienoje plačiai paplitusi kavos kultūra yra įtraukta į nematerialaus UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą. Čia rasite daugybę aukšto lygio kavinių, kuriose puodelis kokybiškos kavos prieinamas kiekvienam, o čia patiriamas laikas praskrieja lyg nepastebėtas. Šių kavinių atmosfera yra unikali ir nepamirštama.

Viena ir Bratislava yra Europoje arčiausiai viena kitos esančios dviejų šalių sostinės. Tą abi šalys išnaudojo puikiai ir suteikė keliautojams progą per vieną dieną aplankyti abi sostines keliaujant specialiu kruizu, kuris per 75 minutes Dunojumi nukels jus iš vieno miesto į kitą.

Lankydamiesi puikiojoje Vienoje taip pat nepamirškite apsilankyti ir tokiose vietose, kaip:

Habsburgų dinastijos rezidencijoje, Šionbruno rūmuose, Belvederio rūmuose, Muziejų kvartale.

Viena – tai senų laikų didybe dvelkiantis miestas, šiandien esantis tokių organizacijų kaip JTO, TATENA ir t.t. būstine. Dvidešimto amžiaus pradžioje Viena tapo trečias pagal dydį Europos metropolis, kurį lenkė tik Londonas ir Paryžius, apie tai šiandien mena Vienos kultūra, istorinis palikimas ir miesto populiarumas Europos kontekste.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Austrijos miestą –  Vieną.