Šeimos turtiniai konfliktai ir teisinės paslaugos Vilniuje

teisinės paslaugos VilniujeSantuoka – tai dviejų žmonių susitarimas gyventi drauge, dalinantis savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Natūraliai keičiasi ir galimybės laisvai disponuoti turimu turtu. Atliekant daugelį finansinių operacijų, reikalingas sutuoktinio sutikimas. Be to, itin daug klausimų kelia turto dalybos, jei santuoka yra nutraukiama. Šiems ir kitiems turtinių konfliktų sprendimams jums bus reikalingos profesionalios teisinės paslaugos Vilniuje ar kitame šalies mieste.

Kad išvengtumėte galimų konfliktų, visų pirma reikia žinoti, koks turtas šeimoje laikomas asmenine nuosavybe ir koks – bendru sutuoktinių turtu. Teisiškai didžioji dalis susituokusių asmenų turto yra laikomas bendra nuosavybe. Šiuo atveju kalbama net ir apie vieno žmogaus uždirbtą ar kitaip gautą, pvz., išloštą, turtą, kuris gali būti naudojamas tik priėmus bendrą sprendimą. Tiesa, net ir čia yra išimčių. Tam tikrais atvejais asmeniniu turtu laikoma nuosavybė, įgyta iki santuokas, paveldėtas ar padovanotas turtas (net ir tuo atveju, jei yra gaunamas po santuokos), intelektualinė nuosavybė, lėšos, reikalingos asmeniniam verslui ar profesijai, artimiausi žmogaus daiktai (pvz., apranga), individualios žalos atlyginimas ir pan. Primename, kad dėl asmeninio turto galima susitarti ir sudarius vedybų sutartį.

Sutuoktinio sutikimas reikalingas bet kokiam bendro turto naudojimui ar jo pardavimui. Tiesa, itin dažnai šis procesas nereikalauja kito asmens dalyvavimo, t. y. užtenka, kad sutuoktinis neprieštarauja. Kai priimami didesni finansiniai sprendimai, reikalingas rašytinis sutuoktinio sutikimas. Paprastai apie šią procedūrą kalbama tuomet, kai norima parduoti nekilnojamąjį turtą ar akcijas. Teisinės paslaugos Vilniuje siekia palengvinti teisinius bendrojo turto naudojimo procesus, todėl norint sutaupyti daugiau laiko ir išvengti papildomų rūpesčių, vienas iš sutuoktinių gali išrašyti įgaliojimą.

Šeimos turtu vadinamas turtas, kuriuo neišvengiamai naudojasi visi šeimos nariai, t. y. gyvenamoji vieta, baldai ir pan. Šio turto galima atsisakyti tik gavus raštišką sutuoktinio patvirtinimą. Minėtojo sprendimo negali pakeisti net ir vedybų sutartis. Be to, jei sutuoktiniai turi vaikų, gyvenamoji vieta gali būti parduota tik gavus teismo leidimą. Jei kalbama apie skyrybas, paprastai šeimos turtas yra paliekamas tam asmeniui, su kuriuo toliau gyvens vaikai.

Kad būtumėte tikri dėl sklandaus asmeninio ir bendrojo šeimos turto naudojimo, bendradarbiaukite su kvalifikuotais teisininkais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus. Kad jaustumėtės saugiai ir gerai, rinkitės tik draugiškai bendraujančius ir patirtį turinčius profesionalus, kurie užtikrins, kad jūsų turimas turtas nekeltų galvos skausmo ir papildomų rūpesčių.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *